Wizz Air zamówił 185 tys. ton paliwa SAF

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
16 listopada 2022 09:45
Linia Wizz Air podpisała z austriackim koncernem OMV umowę na dostarczenie nawet 185 tys. ton biopaliwa SAF w ramach strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dostawa rozpocznie się w 2023 roku, a sama współpraca ma potrwać do 2030 roku.
Reklama

Linia Wizz Air dokonała zakupu 185 tys. ton biopaliwa SAF (Sustainable Aviation Fuel). Przewoźnik podpisał w tej sprawie umowę z austriackim koncernem paliwowym OMV. Pierwsza dostawa ma dotrzeć do Budapesztu już w przyszłym roku, natomiast ostatnia zostanie zrealizowana w 2030 roku. Zakup jest częścią skutecznie prowadzonej strategii zrównoważonego rozwoju. W ciągu najbliższych ośmiu lat linia Wizz Air chce zredukować emisję szkodliwych substancji o 25 proc., osiągając zerową emisyjność do 2050 roku.

- Udało się nam osiągnąć pozycję lidera w zrównoważonym rozwoju. Trzeba inwestować w najnowszą technologię i dążyć do działalności operacyjnej nieszkodliwej dla środowiska. Paliwo SAF pomoże nam w realizacji ambitnych celów. Lotnictwo musi odegrać ważną rolę w redukcji emisji szkodliwych substancji - przekazał Owain Jones, przedstawiciel linii Wizz Air.


W lipcu br. linia Wizz Air zrealizowała demonstracyjną rotację z Bukaresztu do Lyonu, wykorzystując mieszankę biopaliwa SAF (30 proc.) i tradycyjnego paliwa lotniczego Jet A (70 proc.). Potwierdzono, że dzięki częściowemu wykorzystaniu biopaliwa SAF udało się zredukować emisyjność o blisko 13 proc.

- Cieszę się, że współpraca naszej spółki OMV z linią Wizz Air wspomoże rozwój całego przemysłu w kierunku zrównoważonej działalności. Wizz Air jest silnym i strategicznym partnerem międzynarodowym. Biopaliwo SAF jest najskuteczniejszym środkiem na redukcję emisji szkodliwych substancji generowanych przez lotnictwo - dodała Nina Marczell, wiceprezydent spółki OMV.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama