Wizz Air poleci do Stambułu?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 listopada 2022 09:00
Linia Wizz Air złożyła wniosek o uruchomienie bezpośrednich lotów z Rumunii do Turcji. Taki ruch węgierskiego przewoźnika może świadczyć o chęci ekspansji na tureckim rynku. Wśród nowych tras mają być przynajmniej 3 połączenia do Stambułu, jednego z największych lotnisk w Europie.
Reklama

Linia Wizz Air złożyła wniosek do regulatorów o uruchomienie bezpośrednich połączeń lotniczych z Rumunii do Turcji. Przewoźnik ma w planach inaugurację siedmiu tras z trzech rumuńskich lotnisk: Bukaresztu, Jassów i Kluż-Napoki. Wśród nowych rotacji mają być m.in. połączenia do Stambułu, czyli jednego z największych lotnisk w Europie. Linia Wizz Air wciąż nie jest nad Bosforem obecna.


Portal "boardingpass.ro" poinformował, że otwarcie nowych połączeń z Rumunii do Turcji ma nastąpić na wiosnę przyszłego roku. W grę wchodzi uruchomienie tras z Bukaresztu do Izmiru, Antalyi i Stambułu oraz z Jassów i Kluż-Napoki do Izmiru i Stambułu. Mowa w sumie o siedmiu trasach, które docelowo napędzą ekspansję węgierskiego przewoźnika w Turcji.

Obecnie linia Wizz Air lata tylko na trzech trasach do Turcji. Przewoźnik połączył dotychczas Ankarę z Abu Zabi oraz Antalyę i Dalaman z Londynem Luton.

Według zestawienia organizacji ACI Europe stambulskie lotnisko broni w tym roku pozycji największego portu lotniczego na europejskim kontynencie. W ubiegłym roku przez Stambuł przewinęło się aż 36 mln pasażerów pomimo wszechobecnych obostrzeń w podróżowaniu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama