Wizz Air chce latać do Indii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 listopada 2022 10:00
1 komentarz
Linia Wizz Air jest bliska uruchomienia bezpośrednich lotów do Indii, czyli jednego z największych krajów na świecie. Przewoźnik, a dokładniej jego emiracka spółka zależna, złożył już niezbędną dokumentację do indyjskiego regulatora. Otwarcie tras do Indii zdaje się być kwestią czasu.
Reklama

Linia Wizz Air Abu Dhabi prężnie się rozwija. Po pojawieniu się m.in. na Sri Lance, Malediwach i w Uzbekistanie emiracka spółka węgierskiego przewoźnika zamierza kontynuować ekspansję w regionie, uruchamiając szereg połączeń do Indii, czyli jednego z największych krajów na świecie. W grę wchodzi również zwiększenie obecności w Afryce.


- Złożono kompletną, niezbędną do uruchomienia lotów do Indii, dokumentację. Jesteśmy na etapie regulacyjnym i wybieramy miejsca, do których będziemy mogli latać, jak tylko otrzymamy wszystkie pozwolenia. Na pewno będziemy kierować się niszowymi kierunkami, na których nie ma dużej konkurencji z wylotem z Abu Zabi. Jednocześnie, naszą dużą przewagą jest baza kosztowa, dzięki której możemy latać znacznie taniej niż wielu przewoźników operujących na trasach z Indii do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - powiedział Michael Berlouis, dyrektor spółki Wizz Air Abu Dhabi w rozmowie z Gulf News.

Linia Wizz Air Abu Dhabi posiada w swojej flocie sześć samolotów Airbus A321neo, a kolejne dwa oczekują na dostawę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przewoźnik stworzył siatkę połączeń liczącą prawie 40 tras całorocznych i sezonowych, w tym do Krakowa i Katowic.

Ostatnie komentarze

Kelo 2022-11-09 10:57   
Kelo - Profil Kelo
W umowy (traktaty) dwustronne dla komunikacji lotniczej między Polską a krajami poza UE zawarte za czasów Bieruta to jakaś kpina. Wizzair będzie się kręcił po egzotycznych i ciekawych kierunkach azjatyckich ale nie z Polski, tylko sąsiednich krajów...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama