Emirates wrócił do Buenos Aires

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
07 listopada 2022 10:00
1 komentarz
Argentyna znów powitała na swojej ziemi samolot linii Emirates. 2 listopada 2022 roku Boeing 777-300ER wylądował w Buenos Aires po dwuletniej przerwie. To czwarta rotacja emirackiego przewoźnika do Ameryki Południowej i Meksyku.
Reklama

Linia Emirates stopniowo przywraca połączenia, których realizacja była dotychczas niemożliwa ze względu na obostrzenia pandemiczne. 2 listopada 2022 roku emiracki przewoźnik wrócił do Buenos Aires. Trasa jest realizowana czterokrotnie w ciągu tygodnia samolotami Boeing 777-300ER, które mogą zabrać na pokład do 354 pasażerów. Co ciekawe, rotacja do Buenos Aires nie jest wykonywana niezależnie, a z międzylądowaniem w brazylijskim Rio de Janeiro. Tym samym linia Emirates korzysta z prawa tzw. "piątej wolności lotniczej".


Wraz z przywróconą trasą do Buenos Aires, emiracki przewoźnik lata do czterech destynacji w Ameryce Południowej i Meksyku. Poza wspomnianym już Rio de Janeiro, linia Emirates regularnie odwiedza również Sao Paulo oraz Miasto Meksyk. Oznacza to, że do odbudowania pełnego południowoamerykańskiego i meksykańskiego oferowania brakuje już tylko wznowienia lotów do Santiago de Chile. Przed COVID-19 trasa ta również była obsługiwana z międzylądowaniem w Rio de Janeiro.

Rotacja do Rio de Janeiro i Buenos Aires realizowana jest maszynami Boeing 777-300ER, natomiast na trasie z Dubaju do Miasta Meksyk emiracki przewoźnik korzysta z samolotów Boeing 777-200LR. Pasażerowie z Sao Paulo mogą za to korzystać z udogodnień największego samolotu pasażerskiego na świecie, czyli Airbus A380.

Ostatnie komentarze

cani 2022-11-08 09:34   
cani - Profil cani
Od kiedy Meksyk jest w Ameryce Południowej?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama