Widerøe planuje ekspansję. Poleci do 4 miast europejskich

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 listopada 2022 10:30
Linia Widerøe z Norwegii zaplanowała ekspansję w przyszłorocznym sezonie letnim. Choć przewoźnik spodziewa się wymagającego okresu zimowego, nie zamierza on rezygnować z rozwoju w okresie wakacyjnym. Widerøe poleci z Bergen do Liverpoolu, Dublina, Hamburga i Monachium.
Reklama
Linia Widerøe, która jest jednym z większych skandynawskich przewoźników regionalnych, spodziewa się bardzo wymagającego sezonu zimowego. W październiku br. z usług norweskiej linii skorzystało 300 tys. pasażerów, co jest wynikiem zaledwie o 2 proc. lepszym niż w analogicznym okresie przed rokiem. Przewoźnik potwierdził, że odnotowane wyniki są niższe niż przewidywano i zdecydowanie odbiegają od oczekiwanych rezultatów. Co więcej, linia Widerøe nie wiąże z najbliższymi miesiącami większych nadziei: wojna, inflacja oraz rosnąca cena paliwa i odsetek zapowiadają trudną zimę. Na domiar złego norweski przewoźnik ma trudności z uzupełnieniem braków części zamiennych, niezbędnych do prawidłowego utrzymania samolotów.

- Na rynku brakuje przewidywalności. Choć liczba rezerwacji powoli rośnie, nie mam wątpliwości, że przed nami wymagające dni. Najbliższa zima zapowiada się ciężko, ale podjęto środki, które mają na celu minimalizację kosztów i generowanie oszczędności - zapewnił Stein Nilsen, CEO linii Widerøe.


Mimo, że sytuacja jest daleka od satysfakcjonującej, norweski przewoźnik ma nadzieję na wyjście na prostą w przyszłorocznym sezonie wakacyjnym. Linia Widerøe postanowiła zainwestować w rozwój swojego oferowania, wzmacniając ofertę lotów międzynarodowych z Bergen. W okresie letnim lotnisko zyska bezpośrednie połączenia z Liverpoolem, Dublinem, Hamburgiem i Monachium. Nowości przewoźnika wystartują na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.

- Cieszę się, że pomimo trudności znalazło się miejsce na nowości. Ciekawie zapowiada się trasa do Liverpoolu, która zostanie otwarta m.in. z myślą o kibicach piłkarskich, których w naszym kraju nie brakuje. Tym samym zyskają oni bezpośrednią rotację do prawdziwej mekki futbolu - zauważył Christian Skaug, dyrektor ds. handlu linii Widerøe.

Linia Widerøe działa nieprzerwanie od 1934 roku. Przewoźnik posiada flotę kilkudziesięciu samolotów turbośmigłowych Bombardier Dash 8 w czterech wersjach (najmniejsza może pomieścić do 39 pasażerów) oraz trzech maszyn Embraer 190-E2, które zabierają do 110 podróżnych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama