Linia airBaltic wylądowała w Afryce

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 listopada 2022 10:00
Linia airBaltic uruchomiła trasę do Marrakeszu. 31 października 2022 roku łotewski przewoźnik zabrał pierwszych pasażerów do Afryki w swojej 27-letniej historii. Połączenie realizowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia samolotami wąskokadłubowymi Airbus A220-300.
Reklama

Linia airBaltic połączyła Łotwę z Marokiem. Kilka dni temu (31.10) łotewski przewoźnik uruchomił bezpośrednią, pięciogodzinną trasę z Rygi do Marrakeszu. Tym samym samolot w barwach linii airBaltic inauguracyjne wylądował na afrykańskiej ziemi. Połączenie realizowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia samolotami wąskokadłubowymi Airbus A220-300, które dysponują 145-149 miejscami na pokładzie w zależności od zamówionej konfiguracji.


- Jest mi niezmiernie miło, że udało się uwzględnić w zimowym rozkładzie lotów pierwszą, regularną trasę do Afryki. Marrakesz jest prawdziwą perłą południa, która łączy egzotykę i ciepło z ważnym ośrodkiem biznesowym, również dla naszego kraju. Miasto jest uwielbiane przez turystów i miłośników odkrywania nowych kultur - zapewnił Pauls Cālītis, COO linii airBaltic.

Inauguracyjną rotację BT775 wykonała maszyna Airbus A220-300 o znakach rejestracyjnych YL-CSG, która trafiła na Łotwę pięć lat temu. Samolot wystartował z Rygi punktualnie o godzinie 9:43 i wylądował w Marrakeszu o godzinie 14:04, minutę przed rozkładem. Bezpośredni przelot do Afryki (nad Litwą, Polską, Czechami, Austrią, Włochami oraz wzdłuż wybrzeża francuskiego i hiszpańskiego) potrwał 5 godzin i 21 minut. To jedno z dłuższych połączeń w siatce linii airBaltic. Jeszcze dalej przewoźnik lata m.in. w rejon Wysp Kanaryjskich. Blisko siedmiogodzinna trasa na Gran Canarię została zainaugurowana dzień później, czyli 1 listopada 2022 roku. Dotychczas linia airBaltic latała tylko na Teneryfę.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama