Canberra wciąż bez lotów międzynarodowych. Qatar opóźnił start

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 listopada 2022 09:30
Qatar Airways miał pojawić się w Canberze miesiąc temu. Start przełożono na grudzień, lecz ostatecznie trasa pojawi się w rozkładzie lotów katarskiego przewoźnika dopiero w kwietniu przyszłego roku. Tym samym Canberra wciąż nie ma lotniczego dostępu do miast poza Australią.
Reklama
1 października 2022 roku miała nastąpić inauguracja długo wyczekiwanego połączenia łączącego Dohę z Canberrą, czyli australijską stolicą. Linia Qatar Airways postanowiła jednak odroczyć start rotacji do 1 grudnia 2022 roku w związku z ograniczoną przepustowością katarskiego lotniska w okresie piłkarskich rozgrywek FIFA World Cup. Okazuje się, że trasa w tym roku w ogóle nie wystartuje.


Według najnowszych planów, linia Qatar Airways doleci do Australijskiego Terytorium Stołecznego dopiero 1 kwietnia 2022 roku, w sam raz na okres europejskiego sezonu letniego. Trasa będzie realizowana raz dziennie samolotami szerokokadłubowymi Boeing 777-300ER z krótkim międzylądowaniem w Melbourne. Decyzja zaskoczyła Australijczyków, dla których przełom roku jest zawsze najpopularniejszym czasem na zagraniczne podróże ze względu na przerwę w nauce.

- Wiem, że linia Qatar Airways nie odpuści połączenia do Canberra Airport. Przewoźnik chce latać do miejsca, gdzie swoją siedzibę ma m.in. Parlament Australijski. Trasa wróci 1 kwietnia 2023 roku - zapewnił Michael Thompson, przedstawiciel stołecznego lotniska.

Odroczenie inauguracji połączenia linii Qatar Airways w czasie oznacza, że Canberra wciąż nie będzie miała lotniczego dostępu do miast poza Australią. Lotnisko od lat stara się o przyciągnięcie do Australijskiego Terytorium Stołecznego zagranicznych przewoźników, lecz wątpliwa atrakcyjność regionu i bliskość Sydney nie ułatwiają sytuacji. Thompson ma nadzieję, że oferta stołecznego portu przyciągnie w najbliższej przyszłości m.in. Fiji Airways, Air New Zealand oraz Singapore Airlines.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy