Koniec monopolu. Modlin rozmawia z innymi przewoźnikami

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
2 listopada 2022 09:30
Linia Air Moldova wylądowała w podwarszawskim Modlinie, kończąc monopol irlandzkiego Ryanaira. Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu PLM, zapewnił, że lotnisko nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, a pojawienie się nowych przewoźników jest prawdopodobne.
Reklama
Przedwczoraj (31.10) samolot Airbus A319 linii Air Moldova inauguracyjnie wylądował w podwarszawskim Modlinie. Tym samym obecność mołdawskiego przewoźnika zakończyła wieloletni monopol linii Ryanair, która dotychczas była jedynym operatorem w Modlinie. Trasa do Kiszyniowa realizowana jest trzykrotnie w ciągu tygodnia: w poniedziałek, środę i sobotę.

- Współpraca z Air Moldova zapowiada się bardzo obiecująco i jest cennym uzupełnieniem naszej siatki regularnych połączeń pasażerskich. Jest to również potwierdzenie faktu, że oferta Lotniska Warszawa/Modlin staje się coraz bardziej atrakcyjna dla potencjalnych nowych przewoźników - powiedział podczas uroczystego otwarcia połączenia Tomasz Szymczak, p.o. prezesa zarządu Portu Lotniczego Modlin.


- Mam nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu wśród niektórych udziałowców znikną zastrzeżenia dotyczące Modlina, że lata stąd tylko jeden operator. Cieszę się i mam nadzieję, że to początek nowego rozdania modlińskiego lotniska - wtórował mu Marek Miesztalski, skarbnik województwa mazowieckiego.

Niewykluczone, że w bliskiej przyszłości dość jednolita siatka połączeń Portu Lotniczego Modlin znów zostanie urozmaicona. Szymczak wskazał, że podwarszawski port jest w trakcie rozmów z innymi przewoźnikami m.in. z Bliskiego Wschodu.

- Podczas ostatnich Routes nawiązaliśmy kontakty z tanimi liniami latającymi na Bliski Wschód, które są bardzo zainteresowane lotami z Modlina. Jest za wcześnie na wymienianie nazw i kierunków, ale prowadzimy już rozmowy w tej sprawie - zapewnił Szymczak w rozmowie z portalem "Fly4Free".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy