Emirates przywróci codzienną rotację na Maltę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 listopada 2022 10:15
Linia Emirates poinformowała, że niedługo przywróci codzienną rotację na Maltę. Obecnie trasa realizowana jest pięciokrotnie w ciągu tygodnia samolotami Boeing 777-300ER. Tym samym emiracki przewoźnik wróci do przedpandemicznego oferowania na tym kierunku.
Reklama

Już wkrótce linia Emirates przywróci przedpandemiczną ofertę lotów na Maltę. Trasa, która obecnie realizowana jest pięciokrotnie w ciągu tygodnia, będzie wykonywana z częstotliwością jednego lotu dziennie od 1 grudnia 2022 roku. Na trasie wciąż będzie latał samolot Boeing 777-300ER. Może on pomieścić do 360 pasażerów w zależności od konfiguracji.

Rotacja na Maltę realizowana jest dzięki tzw. "piątej wolności lotniczej". Ze względu na specyfikę niewielkiego rynku maltańskiego, emiracki przewoźnik lata na śródziemnomorską wyspę z krótkim międzylądowaniem w Larnace na Cyprze. Start z Dubaju odbywać się będzie o godzinie 7:25, a lądowanie w Larnace o godzinie 10:00. Pasażerowie będą meldować się na Malcie o godzinie 13:05. W drugą stronę podróżni będą wyruszać o godzinie 14:35. Lądowanie w Larnace przewidziano na godzinę 17:55, a w Dubaju na godzinę 00:45 następnego dnia.


- Linia Emirates jest obecna na Malcie przez ponad 24 lata. Choć podczas pandemii trzeba było tymczasowo zawiesić tę trasę, przewoźnik wciąż dostarczał na Maltę niezbędne cargo, w tym leki i szczepionki. Powrót połączenia na przedpandemicznych zasadach jest dobrą wiadomością i wpisuje się w naszą strategię regeneracji po epidemii - powiedział Paul Fleri Soler, menadżer linii Emirates na Malcie.

Trasa z Dubaju na Maltę przez Larnakę nie jest jedyną realizowaną w ramach tzw. "piątej wolności lotniczej". Na podobnych zasadach linia Emirates lata już m.in. z Aten do Newark oraz z Malé do Colombo. Każda z tych rotacji zaczyna się w Dubaju.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama