Bonza zasila flotę MAX-ami dla LOT-u

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
31 października 2022 10:30
1 komentarz
Australijska Bonza zarejestrowała właśnie trzecią maszynę Boeing 737 MAX 8. Co ciekawe, również i ten egzemplarz miał w przeszłości zasilić flotę LOT-u. Samolot VH-UBI miał w przeszłości znaki rejestracyjne SP-LVE i opuścił fabrykę Boeinga przeszło 3 lata temu.
Reklama

Linia Bonza jest nowo powstającym australijskim przewoźnikiem niskokosztowym. Linia nie uzyskała jeszcze wszystkich zgód od regulatora i nie może póki co realizować rejsów komercyjnych, lecz zdążyła już zarejestrować trzecią maszynę Boeing 737 MAX 8. Samolot VH-UBI zasili flotę linii Bonza w najbliższych tygodniach. W przeszłości przewoźnik zarejestrował już dwa egzemplarze MAX-ów: VH-UJT oraz VH-UIK.


Co ciekawe, każda z tych maszyn miała pierwotnie polskie znaki rejestracyjne. Ich pierwszym użytkownikiem miał być LOT, lecz zrezygnował on z odbioru dziesięciu MAX-ów w konsekwencji sporu z Boeingiem ws. odszkodowań za uziemienie modelu po dwóch katastrofach lotniczych. Samolot VH-UJT miał w przeszłości znaki SP-LVO, natomiast egzemplarz VH-UIK miał w przeszłości znaki SP-LVH. Najprawdopodobniej, linia Bonza przejmie jeszcze więcej MAX-ów od LOT-u. W sumie australijski przewoźnik ma dysponować ośmioma MAX-ami.

Linia Bonza ma nadzieję, że uda się jej rozpocząć działalność jeszcze przed końcem trwającego roku. W okresie od grudnia do lutego w Australii trwa sezon letni, co wiąże się ze wzmożonym ruchem pasażerskim. Przewoźnik chce latać na 27 trasach niskokosztowych przede wszystkim w rejonie australijskiego Wschodniego Wybrzeża.

Ostatnie komentarze

flytfs 2022-10-31 13:15   
flytfs - Profil flytfs
Dziwne w sumie. LOT nie odbiera zamówionych dla siebie MAXów, a jednocześnie pozyskuje kolejne maszyny po upadającej linii Blue Air.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama