Kraków: 120 połączeń w zimę. Wraca trasa do Ejlatu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 października 2022 11:30
W nadchodzącym sezonie zimowym pasażerowie krakowskiego lotniska będą mieli do wyboru aż 120 połączeń regularnych do 83 miast w 30 krajach. W ofercie portu pojawią się sprawdzone i popularne kierunki. Wróci trasa do izraelskiego Ejlatu.
Reklama
Już jutro w Porcie Lotniczym Kraków im. Jana Pawła II nastąpi zmiana rozkładu lotów. W sezonie zimowym pasażerowie krakowskiego portu będą mieli do wyboru aż 120 połączeń regularnych do 83 miast w 30 krajach. W ofercie przewoźników niskokosztowych pojawią się nowości tj. Tuluza i Poznań (Ryanair) oraz Leeds/Bradford (Wizz Air). Jedynym dalekodystansowym połączeniem regularnym będzie transatlantycka trasa do amerykańskiego Chicago realizowana przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Wśród kierunków krajowych znajdzie się Gdańsk, Bydgoszcz, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Warszawa.


- Czas na sezon "Zima 2022/2023" w Kraków Airport z bardzo atrakcyjnymi, różnorodnymi kierunkami. Jestem przekonany, że bogata siatka połączeń będzie inspiracją do podróży po całym świecie, pasażerów ucieszą także nowe połączenia naszych bazowych przewoźników, czyli Ryanaira i Wizz Aira. Mam nadzieję, że najbliższe miesiące będą czasem wzmożonego ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku. Wielu pasażerów odwiedzi bliskich po długiej, popandemicznej przerwie w okresie świąteczno-sylwestrowym. Z zainteresowaniem przyglądam się również turystyce biznesowej i pielgrzymkowej, ważnemu sektorowi dla rozwoju Krakowa i Małopolski - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W sezonie zimowym linia Ryanair przywróci również atrakcyjną trasę do izraelskiego Ejlatu. Przewoźnik wznowi to połączenie 18 grudnia 2022 roku i (z wyjątkiem okresu świąteczno-noworocznego) będzie realizował je z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo przynajmniej do 23 marca 2023 roku. Spragnieni słońca i ciepła podróżni będą mieli do wyboru również m.in. Amman w Jordanii, Abu Zabi i Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Agadir w Maroku. Utrzymana zostanie także ciesząca się całorocznym zainteresowaniem siatka lotów do Hiszpanii (9 tras) i Włoch (13 tras).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy