Airbus wyprodukował 100 maszyn dla Delta Air Lines w Alabamie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 października 2022 11:05
Airbus pochwalił się wyprodukowaniem 100. samolotu dla Delta Air Lines w niedawno otwartej fabryce w Mobile w Alabamie na zlecenie linii Delta Air Lines. W sumie amerykański zakład opuściło już przeszło 300 maszyn z rodzin Airbus A220 oraz Airbus A320. Fabryka działa od 2015 roku.
Reklama
W 2015 roku Airbus otworzył nową jednostkę produkcyjną w amerykańskim Mobile w Alabamie. Fabryka wypuściła pierwszą maszynę rok później, samolot Airbus A321 trafił do niskokosztowej linii JetBlue. Od tamtego momentu amerykańska produkcja europejskich maszyn wyniosła przeszło 300 samolotów z rodzin Airbus A220 oraz Airbus A320, bowiem tylko one powstają w Stanach Zjednoczonych. Niemal jedną trzecią wszystkich maszyn wyprodukowanych w Alabamie odebrała linia Delta Air Lines. Niespełna tydzień temu (22.10) Airbus pochwalił się dostarczeniem 100. samolotu do swojego wiernego klienta za Oceanem Atlantyckim. Maszyna Airbus A321neo o znakach rejestracyjnych N516DA wylądowała w Minneapolis dzień wcześniej.


W następnych dwóch latach amerykańska fabryka Airbusa ma przyspieszyć produkcję i być gotowa na dostarczanie blisko stu samolotów w ciągu miesiąca. Linia w Mobile będzie miała przepustowość produkcyjną 75 samolotów Airbus A320 oraz 14 maszyn Airbus A220 w skali miesiąca. Co więcej, najbliższej przyszłości europejski producent zatrudni w Alabamie dodatkowych tysiąc pracowników. W ten sposób Airbus stara się dostosować możliwości do rosnącego popytu w Stanach Zjednoczonych.

Od początku trwającego roku, uwzględniając dane ze wszystkich fabryk producenta, Airbus dostarczył 437 samolotów komercyjnych. W katalogu niezrealizowanych zamówień wciąż czeka ponad 7 tys. maszyn. Najpopularniejszym samolotem jest maszyna Airbus A321neo, która odpowiada za 30 proc. wszystkich zamówień. Prezes Airbusa zapowiadał, że do końca roku europejski producent wypuści na rynek 700 statków powietrznych. Oznacza to, że w ostatnim kwartale br. Airbus podejmie karkołomną próbę dostarczenia 263 samolotów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N