Lotnisko w Modlinie nadal bije rekordy

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
25 października 2022 10:25
Wrzesień 2022 r. był trzecim najlepszym miesiącem pod względem przewozów pasażerskich w historii lotniska Warszawa/Modlin.
Reklama

Statystyki Warszawa-Modlin (WMI)
We wrześniu z usług lotniska skorzystało 317 tys. pasażerów i obsłużono na nim 2181 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 129 proc. wolumenu pasażerów i 133 proc. operacji startów i lądowań w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. To również trzeci najlepszy przewozowo miesiąc w historii lotniska. Wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z wrześniem 2021 r.: 154 proc. obsłużonych pasażerów i 121 proc. operacji.

Wrzesień 2022 roku okazał się trzecim najlepszym przewozowo miesiącem w ponad 10-letniej historii lotniska. Poprzednie rekordy przewozów zostały ustanowione w sierpniu i lipcu 2022 roku, kiedy obsłużono odpowiednio 331 tys. i 330 tys. pasażerów. W najlepszym przewozowo miesiącu roku 2019 - sierpniu - obsłużono 303 tys. pasażerów. W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Rzym, Bergamo i Rygę. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 roku lotnisko obsłużyło 2,4 mln pasażerów i ponad 17 tys. operacji startów i lądowań. To odpowiednio 98,5 proc. wolumenu pasażerów i 105,6 proc. operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych dziewięciu miesięcy roku 2019.


- Wrzesień to piąty w kolejności miesiąc, w którym Lotnisko Warszawa/Modlin odnotowało rekordowe, najwyższe w swej historii przewozy. Poprzednie rekordy padły w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu tego roku. Cieszymy się, że na szczyt przewozów przygotowane zostały we współpracy z naszymi partnerami nowe, znacznie powiększone powierzchnie handlowe i gastronomiczne a także nowa poczekalnia na antresoli terminala. We wrześniu ukończony został pierwszy etap rozbudowa sklepu typu Travel Essential działającego pod globalną marką Relay, dzięki czemu wzbogacona została dostępna oferta prasy i książek, akcesoriów podróżnych, pamiątek, przekąsek, słodyczy oraz napojów​. Już wkrótce rozpoczną się kolejne prace w adaptacyjne w terminalu pasażerskim, zarówno w strefie ogólnodostępnej jak i zastrzeżonej, dzięki którym powstaną nowe lokale gastronomiczne – mówi Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

W maju 2022 roku rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w Terminalu pasażerskim. Na parterze Terminala w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa) rozbudowany został i blisko dwukrotnie powiększony sklep duty free Aelia. Pasażerowie uzyskali jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli Terminala, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna wraz z poczekalnią, dzięki której przybyło miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy. Uruchomiona została rozbudowa sklepu typu Travel Essential działający pod marką Relay. Trwa rozbudowa węzła sanitarnego. Modernizacja terminala pasażerskiego odbywa się etapowo. Prace prowadzone są również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla pasażerów.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama