Przebudowa układu drogowego przed terminalem Lotniska Chopina

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 października 2022 16:49
Dziś (19.10) rozpoczęła się przebudowa jezdni przed terminalem Lotniska Chopina w Warszawie, na poziomie przylotów.
Reklama

Remont jest związany z planowanym przywróceniem do wykorzystania przez użytkowników lotniska miejsc parkingowych przed terminalem. Organizacja pracy nie wpłynie znacząco na dostęp pasażerów do terminalu lotniska.
Przebudowie zostaną poddane głównie dwie najdalej oddalone od terminala jezdnie na poziomie przylotów, czyli dolnym (trzecia i czwarta – tzw. C i D – licząc od wejścia na lotnisko) przed terminalem. W wyniku przebudowy pasażerowie i kierowcy zyskają dodatkowe miejsca parkingowe i chodniki przystosowane do bezpiecznego zatrzymania się tam pojazdów i wsiadania oraz załadunku bagaży. Jezdnia czwarta (D) znajdująca się najbliżej parkingów będzie miała charakter wyłącznie przejazdowy bez możliwości zatrzymania oraz będzie służyła wjazdom i wyjazdom dla osób korzystających z parkingów Premium, P1 i P2. Z rejonu przed terminalem znikną finalnie tymczasowe zapory blokujące aktualnie możliwość postoju.


W zmodernizowanej części powstanie blisko sto miejsc dla samochodów osobowych, w tym miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych, które udostępnimy do użytku dla pasażerów. Przystanek komunikacji miejskiej ZTM zostanie docelowo przeniesiony z nitki C na nitkę D. Nieznacznie swoją lokalizację zmienią skrytki bagażowe.

Jednocześnie w ramach działań ułatwiających korzystanie z lotniska, w najbliższych czasie oddana do użytku zostanie kolejna grupa nowych miejsc parkingowych. Strefy parkowania dla samochodów będą zorganizowane w oparciu o system parkomatów. Nowe – tańsze od aktualnie dostępnych – miejsca zostaną zlokalizowane za parkingami P1 i P2 (za hotelami). Równocześnie uporządkowany zostanie system parkowania na ulicy Jamesa Gordona Benetta, zarówno w odniesieniu do samochodów osobowych, jak i do autobusów. Dzięki tym działaniom do dyspozycji oddanych zostanie w sumie ponad dziewięćdziesiąt miejsc parkingowych.

Realizacja inwestycji została zaplanowana poza sezonem wakacyjnym tak, aby remont miał jak najmniejszy wpływ na płynność ruchu przed lotniskiem. Zakończenie przebudowy przewidziane jest na początku przyszłego roku, co jest uzależnione od warunków atmosferycznych, jakie będą panowały w czasie remontu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama