Szczecin: 23 tys. pasażerów czarterowych w sezonie letnim

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 października 2022 10:30
Lotnisko w Szczecinie dokonało podsumowania sezonu czarterowego. W ubiegłą środę (12.10) do szczecińskiego portu przylecieli ostatni turyści w segmencie ruchu czarterowego. W całym okresie wakacyjnym przez Szczecin przewinęło się 23,9 tys. pasażerów.
Reklama

W ubiegłą środę (12.10) w Porcie Lotniczym Szczecin pojawili się ostatni pasażerowie czarterowi w tym sezonie letnim. Podróżni przylecieli do Szczecina po wypoczynku w tureckiej Antalyi. Tym samym szczecińskie lotnisko oficjalnie zakończyło okres tegorocznych czarterów. W okresie od 11 czerwca do 12 października 2022 roku przez port przewinęło się 23,9 tys. podróżnych czarterowych. To zbliżona liczba do turystów odprawionych w Goleniowie w analogicznym okresie przed pandemią koronawirusa.

- Za nami dobry sezon wakacyjny, który pozwala sądzić, że w nadchodzącym sezonie jeszcze większa liczba mieszkańców Pomorza Zachodniego skorzysta ze zorganizowanego wypoczynku z wylotem ze Szczecina - przekazało szczecińskie lotnisko.


W przyszłorocznym sezonie letnim pasażerowie z województwa zachodniopomorskiego będą mogli skorzystać z czarterowych lotów do tureckiej Antalyi. Połączenia będą realizowane w ramach partnerstwa z pięcioma biurami turystycznymi (Coral Travel, TUI, Nekera, Itaka i Rainbow Tours) w okresie od 3 czerwca do 7 października 2023 roku.

Oferta czarterów wzbogaci regularną siatkę ze Szczecina. Można w niej znaleźć połączenia do Dublina, Krakowa, Londynu Stansted i Liverpoolu (Ryanair), Bergen, Oslo Torp i Stavanger (Wizz Air), Oslo Gardermoen (Norwegian) oraz na Lotnisko Chopina w Warszawie (PLL LOT).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama