60 mln pasażerów w Monachium i Frankfurcie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 października 2022 09:30
Od początku roku czołowe niemieckie lotniska w Monachium i Frankfurcie odnotowują znakomite wyniki przewozowe. W okresie od stycznia do września br. z usług obu portów skorzystało niespełna 60 mln pasażerów. Więcej osób przewinęło się przez Frankfurt.
Reklama
Wskaźnik regeneracji rynku lotniczego na dwóch największych niemieckich lotniskach wynosi już ponad 70 proc. Nieco szybciej odbudowuje się ruch w Monachium (74 proc.), lecz we Frankfurcie, gdzie regeneracja sięga 67 proc., również nie narzekają na brak pasażerów. W okresie od stycznia do września br. z usług obu portów skorzystało prawie 60 mln podróżnych. Więcej osób, zgodnie z przewidywaniami, odprawiło lotnisko we Frankfurcie.

W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku przez Frankfurt przewinęło się 35,9 mln pasażerów, z czego 4,9 mln pojawiło się w Hesji tylko w ubiegłym miesiącu. Pasażerów mogło być jeszcze więcej, lecz strajk w Lufthansie na początku miesiąca pokrzyżował wyjazd nawet 80 tys. podróżnym. W ubiegłym miesiącu szczególnie wiele osób poleciało do Grecji i Turcji - na obu kierunkach turystów było więcej niż przed pandemią.


Równie dobrze wygląda odbudowa ruchu pasażerskiego w Monachium. Lotnisko w Bawarii obsłużyło 23 mln osób od początku trwającego roku. Tylko w okresie wakacyjnym (czerwiec, lipiec i sierpień) przez monachijski port przewinęło się niewiele mniej podróżnych niż w całym 2021 roku. Do końca roku bawarskie lotnisko spodziewa się przyjąć nawet 30 mln pasażerów.

- Popyt na połączenia lotnicze nabiera tempa. Wielu pasażerów stęskniło się za podróżami i skorzystało z pierwszej lepszej okazji do wyjazdu. Zainteresowanie lotami jest dobrym wskaźnikiem, dającym nadzieję na szybki powrót do normalności. Lotnictwo wraca na piedestał w roli kluczowego środka transportu na całym świecie - przekazał Jost Lammers, CEO Munich Airport podczas wydarzenia Munich Press Club.

Przed pandemią koronawirusa Frankfurt Airport był czwartym, a Munich Airport dziewiątym największym portem lotniczym na kontynencie europejskim. W okresie globalnej epidemii żadne z lotnisk nie utrzymało swojej wysokiej pozycji. W ubiegłym roku Frankfurt Airport uplasował się na szóstej lokacie, a Munich Airport na pozycji czternastej. Korzystne wyniki za ten rok dają nadzieję na szybki powrót obu niemieckich lotnisk do ścisłej czołówki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama