Radom: Sprzedaż nadspodziewanie dobra czy tylko satysfakcjonująca?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
17 października 2022 10:30
Po ogłoszeniu LOT-owskiej siatki połączeń z Radomia branża zaczęła zastanawiać się nad popularnością nowych tras. PPL i PiS rozwiali wątpliwości: połączenia są gwarantowanym sukcesem, a sprzedaż idzie nadspodziewanie dobrze. Innego zdania jest sam LOT.
Reklama
LOT poleci z Radomia na trzech kierunkach europejskich. Od początku przyszłorocznego sezonu letniego radomskie lotnisko zyska bezpośrednie połączenia do Rzymu, Kopenhagi i Paryża. Żaden z innych przewoźników nie zdecydował się na razie na wprowadzenie lotów z Radomia do swojego rozkładu. Wielu z nich boi się inwestować w lotnisko, którego potencjał pozostaje wielką niewiadomą. Intensywna kampania marketingowa rządzących i PPL, czyli właściciela portu, ma temu zapobiec. Co chwilę można więc usłyszeć, przede wszystkim z ust osób zarządzających Portem Lotniczym Warszawa-Radom, że poziom rezerwacji przekracza najśmielsze oczekiwania, a samo lotnisko jest gwarancją sukcesu.

- Wiadomo już, że lotnisko będzie cieszyło się dużą popularnością. W ciągu czterech dni sprzedano czterysta biletów tylko na połączenie z Radomia do Rzymu - zapewniał Adam Bielan, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości podczas październikowego Kongresu Radom Przyszłości.

Równie hurraoptymistyczną obserwacją podzielił się PPL, zarządca radomskiego lotniska.

- Nie zdradzę wielkiego sekretu jeśli powiem, że połączenia z Radomia sprzedają się nadspodziewanie dobrze. Sprzedano dwukrotnie więcej biletów niż przewidywała prognoza - gwarantował Stanisław Wojtera, prezes PPL.


Co na to LOT? Przewoźnik wymijająco przekazał, że sprzedaż lotów z Radomia utrzymuje się na poziomie... satysfakcjonującym. Od "satysfakcjonującego" do "nadspodziewanie dobrego" poziomu rezerwacji droga jednak daleka.

- Widać zainteresowanie rejsami z Radomia do Rzymu, Paryża i Kopenhagi. Biorąc pod uwagę czas do inauguracji połączeń, liczba rezerwacji jest satysfakcjonująca. Krzywa tzw. bookingowa na połączenia z Portu Lotniczego Warszawa-Radom nie odbiega znacząco od podobnych kierunków realizowanych z Lotniska Chopina - przekazało biuro prasowe LOT-u w odpowiedzi na zapytanie portalu "300Gospodarka".

LOT ogłosił rozkład lotów z Radomia 28 września 2022 roku, czyli niespełna miesiąc temu. Połączenia do europejskich stolic będą realizowane trzykrotnie w ciągu tygodnia. Ich inaugurację zaplanowano na 28 kwietnia 2023 roku. Poza ofertą LOT-u pasażerowie radomskiego lotniska będą mieli do wyboru siatkę połączeń czarterowych, która będzie wykonywana na zlecenie biur Nekera, Itaka oraz Sun&Fun Holidays.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N