Boeing podsumował trzeci kwartał. Dostarczył dziewięć dreamlinerów

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 października 2022 10:30
Boeing podsumował trzeci kwartał bieżącego roku. W okresie od lipca do września br. amerykański producent dostarczył 112 samolotów komercyjnych. Tylko w ubiegłym miesiącu Boeing przekazał klientom 51 samolotów. Od początku roku spółka zrealizowała 328 zamówienia.
Reklama
Wczoraj (11.10) Boeing udostępnił podsumowanie realizacji zamówień za trzeci kwartał bieżącego roku. W okresie od lipca do września br. amerykański producent przekazał liniom lotniczym 112 samolotów komercyjnych. Przeważająca większość z nich (88) objęła program B737. Boeing dostarczył również dziewięć dreamlinerów, co jest nowością w tegorocznym zestawieniu. Wszystko za sprawą odblokowanego łańcucha dostaw, dzięki ponownej certyfikacji programu Boeing 787 Dreamliner w połowie sierpnia br. Od początku trwającego roku spółka przekazała swoim klientom 328 samolotów: 277 wąskokadłubowych i 51 szerokokadłubowych.


Również wyniki za poszczególne miesiące świadczą o postępującej regeneracji rynku. Z danych jednoznacznie wynika, że wrócił popyt na zamawianie samolotów komercyjnych, co w okresie pandemii koronawirusa wcale nie było oczywiste. Tylko we wrześniu br. Boeing zrealizował 51 zamówień. To dopiero drugi miesiąc z przekroczoną, symboliczną barierą 50 samolotów od ponad trzech lat. W lipcu br. producent wywiązał się z 26 zamówień, a miesiąc później już z 35. Wszystko za sprawą wznowionych dostaw dreamlinerów po piętnastomiesięcznej przerwie.

Pierwszymi odbiorcami samolotów Boeing 787 Dreamliner po długiej przerwie spowodowanej problemami z certyfikacją programu przez FAA zostali: American Airlines, Lufthansa, All Nippon Airways, WestJet, British Airways, United Airlines oraz KLM.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama