Spółka Airbusa otworzyła biuro w Gdańsku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 października 2022 10:30
Spółka Navblue, która jest częścią europejskiego Airbusa, otworzyła biuro w Gdańsku. Firma zatrudnia 10 osób w swoim gdańskim oddziale, lecz w ciągu następnych lat chce zwiekszyć zatrudnienie nawet do 100 pracowników. Navblue posiada wiele biur w Europie, Azji i Ameryce.
Reklama

Spółka Navblue jest zależną od europejskiego Airbusa firmą specjalizującą się w programowaniu i dostarczaniu baz danych i oprogramowań lotniczych. Jej główna siedziba jest we francuskiej Tuluzie, lecz posiada swoje europejskie biura we Francji, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Gdańsk stał się kolejnym miejscem działalności spółki. Choć gdańskie biuro zatrudnia obecnie tylko 10 osób, w ciągu najbliższych dwóch lat Navblue chce zwiekszyć zatrudnienie nawet do 100 pracowników.


- Powstanie naszego biura w Polsce wzmocni sieć oddziałów Navblue w Europie i na świecie. Cieszymy się, że będziemy zatrudniać w Gdańsku utalentowanych programistów, którzy będą współpracować z podobnymi zespołami z Europy, Azji i Ameryki. Naszym celem jest stać się pożądanym i atrakcyjnym pracodawcą w regionie - powiedział Fabrice Hamel, CEO spółki Navblue.

- Bardzo cieszymy się z inauguracji naszego nowego biura w Polsce. Gdańsk jest uznanym w Europie centrum branży lotniczej i produkcji oprogramowania - dodała Marta Muzińska, szefowa polskiego oddziału Navblue.

Airbus prowadzi swoją działalność na terenie naszego kraju od wielu lat. Producent zatrudnia w Polsce około tysiąc wykwalifikowanych pracowników w Warszawie, Mielcu i Łodzi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama