Ryanair rozważa zastąpienie Wizz Aira w Sarajewie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 października 2022 11:00
Pod koniec miesiąca linia Wizz Air niemal całkowicie wycofa się z Sarajewa, co zachęciło linię Ryanair do podjęcia rozmów w sprawie uruchomienia szeregu nowych lotów z bośniackiego lotniska. Irlandzki przewoźnik chce wykorzystać lukę po swoim węgierskim przeciwniku.
Reklama

Na początku października br. linia Wizz Air ogłosiła wycofanie się z Sarajewa. Przewoźnik zamknie swoją bazę operacyjną wraz z nadejściem sezonu zimowego. Jednocześnie, bośniackie lotnisko straci 17 z 19 bezpośrednich połączeń realizowanych przez linię Wizz Air. W ofercie Węgrów utrzyma się tylko trasa do Abu Zabi i Londynu Luton. Drastyczne zmniejszenie oferowania z Sarajewa przez linię Wizz Air stało się dobrą okazją dla jego największego rywala, czyli linii Ryanair do przejęcia przynajmniej części pasażerów. W wyniku przetasowań na bośniackim rynku linia Ryanair zaczęła sondować możliwość pojawienia się w Sarajewie. Przewoźnik miał już nawet rozpocząć negocjacje z sarajewskim portem, których zakończeniem ma być otwarcie szeregu nowych tras.


- Cieszymy się, że możemy rozwijać się w Bośni i Hercegowinie. Nie możemy doczekać się dalszej ekspansji w kolejnych latach. Przed nami pracowite lato - zadeklarował Ray Kelliher, dyrektor linii Ryanair.

Linia Ryanair pojawiła się w Bośni i Hercegowinie w 2018 roku wraz z otwarciem pierwszych połączeń z Banja Luki. Dzisiaj przewoźnik lata z tego lotniska na ośmiu kierunkach. Kolejne rotacje wystartują wkrótce z Tuzli. Pojawienie się w Sarajewie zdaje się być więc tylko kwestią czasu i naturalnym kierunkiem rozwoju linii Ryanair w Bośni.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama