Condor wprowadził opłatę za schowek na bagaż

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 października 2022 09:00
2 komentarze
W ostatnich dniach września br. linia Condor poinformowała o wprowadzeniu nowej usługi. Przewoźnik umożliwi pasażerom rezerwację przestrzeni na bagaż w schowku nad siedzeniami. W ten sposób klienci będą mogli zagwarantować miejsce dla swojego bagażu nad głową, zamiast pod nogami.
Reklama

Coraz częściej linie lotnicze mierzą się z nadmiarem bagażu podręcznego na pokładzie, co w konsekwencji sprawia, że przestrzenie ładunkowe nad głowami pasażerów nie są już wystarczające, a podróżni muszą umieszczać swoje plecaki pod nogami. W przypadków lotów dalekodystansowych bywa to uciążliwe, więc linia Condor wpadła na pomysł jak temu zapobiec. W ostatnich dniach września br. niemiecki przewoźnik poinformował o wprowadzeniu innowacyjnej usługi, która polega na rezerwacji schowka nad fotelami jeszcze przed rozpoczęciem wyjazdu.


Pasażerowie mogą dokonać rezerwacji miejsca na bagaż w schowku za opłatą rozpoczynającą się od niespełna 10 euro (ok. 45 złotych). Początkowo usługa będzie dostępna tylko na wybranych lotach dalekodystansowych realizowanych samolotem Airbus A330-200 z datą wylotu od 1 listopada br.

- Wielu podróżnych doświadczyło tego uczucia niepewności. Czekasz na wejście do samolotu, rozpoczyna się boarding i myślisz o miejscu dla swojego bagażu. Uda się załapać na schowek nad siedzeniami? Po co się stresować? Nasi klienci mogą zarezerwować określone miejsce w schowku z wyprzedzeniem, najlepiej tuż nad swoim fotelem - powiedział Ralf Teckentrup, CEO linii Condor.

Niewykluczone, że takie rozwiązanie stanie się wkrótce standardem. Będzie to szansa dla pasażerów na zwiększenie swojego komfortu, a dla przewoźników na zwiększenie przychodów.

Ostatnie komentarze

JackStrong 2022-12-04 15:24   
JackStrong - Profil JackStrong
Podzielam pogląd przedmówcy. Najpierw linie nakłaniają pasażerów aby zabierali wszystko do kabiny. A teraz wprowadzają opłaty. A luki bagażowe latają na pusto...
wroord 2022-10-06 21:18   
wroord - Profil wroord
Naprawde? Wystarczy miec nadany bagaz bez oplaty i problem z nadmiarem bagazy w kabinie znika. Tak jak to jest w Southwest. Nadanie bagazu za darmo i nie ma problemu z bagazem podrecznym.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama