LOT pozyska sześć MAX-ów od Blue Air

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
05 października 2022 13:02
Polskie Linie Lotnicze LOT przejmą sześć samolotów Boeing 737 MAX 8 od linii Blue Air, która zawiesiła swoją działalność. MAX-y trafią do Polski na zasadzie leasingu od Air Lease Corporation. Tym samym przewoźnik będzie dysponował aż jedenastoma MAX-ami w swojej flocie.
Reklama

Już wkrótce flota samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT wzbogaci się o sześć maszyn Boeing 737 MAX 8. Przewoźnik wykorzysta wstrzymanie działalności przez rumuńską linię Blue Air, przejmując od niej sześć samolotów. Jeden z nich dotrze do Polski prosto z amerykańskiej fabryki w Seattle. Transakcja została zawarta z Air Lease Corporation, czyli leasingodawcą i właścicielem maszyn w malowaniu rumuńskiego przewoźnika. Pierwsza maszyna trafi na Lotnisko Chopina w najbliższych tygodniach i zostanie od razu zatrudniona do realizacji najpopularniejszych połączeń średniego dystansu w ofercie LOT-u.


- LOT jest w trakcie wyboru nowych samolotów w segmencie regionalnym i wąskokadłubowym. Do czasu wyłonienia producenta, planujemy pozyskanie maszyn w ramach rozwiązania tymczasowego. Do naszej floty dołączyły już pierwsze samoloty Embraer E175 oraz E190, a w najbliższym czasie dołączą do nich także maszyny Boeing 737 MAX 8. Cieszę się, że to właśnie te samoloty uzupełnią naszą flotę wąskokadłubową - zadeklarował Maciej Wilk z LOT-u.

Wraz z sześcioma samolotami od linii Blue Air, LOT będzie leasingował aż dwanaście maszyn od Air Lease Corporation. Pozostałe egzemplarze to pięć MAX-ów i jeden dreamliner. Wraz z otrzymaniem wszystkich samolotów od Air Lease Corporation, LOT będzie dysponował jedenastoma maszynami Boeing 737 MAX 8.

Linia Blue Air ogłosiła zawieszenie swojej działalności miesiąc temu i nic nie wskazuje na jej prędki powrót na niebo. Przewoźnik zmaga się z kłopotami finansowymi, które uniemożliwiają mu pokrywanie bieżących kosztów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama