LOT będzie współpracował z JetBlue

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 października 2022 09:00
3 komentarze
LOT nawiązał współpracę z amerykańską linią JetBlue. W ramach porozumienia pasażerowie obu przewoźników zyskają dostęp do bogatej siatki połączeń LOT-u w Europie i JetBlue w Ameryce Północnej oraz możliwość przesiadki na jednym bilecie.
Reklama

LOT poinformował o nawiązaniu partnerstwa z amerykańską tanią linią lotniczą JetBlue. Dzięki porozumieniu "interline" pasażerowie polskiego przewoźnika zyskają dostęp do bogatej siatki połączeń linii JetBlue w Ameryce Północnej. Współpraca poprawi komfort podróżnych, dzięki możliwości podróżowania z przesiadką na jednym bilecie m.in. do kilkudziesięciu miast w Stanach Zjednoczonych. To szczególnie ważne w kontekście potencjalnych opóźnień lub odwołań rejsów.

- LOT rozpoczął współpracę "interline" z linią JetBlue. Tym samym pasażerowie z Polski będą w stanie polecieć na przykład do San Francisco i w rejon Morza Karaibskiego na jednym bilecie - poinformował Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT podczas briefingu prasowego w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.


- Zawsze chciałeś polecieć do Bostonu albo czarującego Santo Domingo, lecz nie chciałeś ryzykować przesiadki? Wraz ze współpracą z linią JetBlue nie musisz się o to więcej martwić. Dzięki partnerstwu podróż za Ocean Atlantycki będzie możliwa na jednym bilecie ze spójnymi warunkami rezerwacji, m.in. jednolitą polityką bagażową - zachęca LOT w mediach społecznościowych.

Wraz z podpisaniem porozumienia, w systemie rezerwacyjnym LOT-u pojawiła się oferta linii JetBlue, na którą składa się kilkadziesiąt miejsc w Ameryce Północnej i Centralnej. W przeszłości LOT współpracował z amerykańskim przewoźnikiem jedynie w ramach przesiadek na nowojorskim lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego. Linia JetBlue realizuje połączenia do 108 miejsc, w tym do Londynu. Przewoźnik dysponuje flotą 268 samolotów wąskokadłubowych i obsługuje każdego roku około 30 mln pasażerów.

Fot.: Polskie Linie Lotnicze LOT
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
styrian 2022-10-05 01:44   
styrian - Profil styrian
Nie poleci. Bo to nie code-share
raf44 2022-10-04 21:54   
raf44 - Profil raf44
do tego czy LOT zmieni terminal w JFK zeby ulatwic przesiadki? bo jak zacznie latac z T5 JetBlue to otwiera droge do JV na polaczeniach przez ocean ;)
raf44 2022-10-04 21:51   
raf44 - Profil raf44
przydalaby sie analiza czy w koncu mamy umowe dzieki ktorej z USA moze polecic urzednik USA kupujac bilet w JEtBlue /urzednicy federalni czy zolnierze musza latac amerykanskimi liniami lub za pomoca ich biletu/ bo mamy z 20000 zolnierzy ktorzy lataja przez Niemcy :(
po drugie JetBlue to linia powiazana z AA wiec inna grupa niz StarAlliance czy to cos zmiania na CS z United?
jak nic potrzebna analiza ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama