Aukcja części airbusa A380

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
03 października 2022 13:10
Po koniec przyszłego tygodnia będzie można wylicytować części i komponenty największego pasażerskiego samolotu na świecie, airbusa A380.
Reklama

Podaruj sobie kawałek legendarnego samolotu! Pod takim hasłem W dniach 13, 14 i 15 października 2022 r. Airbus sprzeda na aukcji 380 elementów konstrukcji samolotu A380, a dochód trafi do Fundacji Airbusa i stowarzyszenia AIRitage. Licytacja odbędzie się w Tuluzie oraz online, we współpracy z domem aukcyjnym Marc Labarbe.


Większość przeznaczonych na aukcję elementów pochodzi z samolotu A380 o numerze fabrycznym MSN13, zdemontowanego przez firmę Tarmac Aerosave, partnera aukcji i światowego lidera w zrównoważonym zarządzaniu recyclingiem samolotów. Entuzjaści lotnictwa będą mogli nabyć w sumie ponad 500 przedmiotów, głównie pochodzących z kabiny tego kultowego samolotu, takich jak lampy, bar, schody łączące pokłady dolny i górny, okna, siedzenia, łopatki turbin silnikowych, a nawet pomarańczowe kombinezony pilotów testowych A380.


Niektóre licytowane elementy zostały pomalowane przez współczesnych artystów, aby były wyjątkowe; inne zostały wykonane z surowców odzyskanych podczas rozbiórki A380 i przyjęły postać longboardów, deskorolek lub desek surfingowych. Fundacja Airbusa i AIRitage przekażą dochód z aukcji na rzecz jednej lub kilku misji humanitarnych i akcji dbających o zabytki lotnicze.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama