Aukcja części airbusa A380

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
3 października 2022 13:10
Po koniec przyszłego tygodnia będzie można wylicytować części i komponenty największego pasażerskiego samolotu na świecie, airbusa A380.
Reklama
Podaruj sobie kawałek legendarnego samolotu! Pod takim hasłem W dniach 13, 14 i 15 października 2022 r. Airbus sprzeda na aukcji 380 elementów konstrukcji samolotu A380, a dochód trafi do Fundacji Airbusa i stowarzyszenia AIRitage. Licytacja odbędzie się w Tuluzie oraz online, we współpracy z domem aukcyjnym Marc Labarbe.


Większość przeznaczonych na aukcję elementów pochodzi z samolotu A380 o numerze fabrycznym MSN13, zdemontowanego przez firmę Tarmac Aerosave, partnera aukcji i światowego lidera w zrównoważonym zarządzaniu recyclingiem samolotów. Entuzjaści lotnictwa będą mogli nabyć w sumie ponad 500 przedmiotów, głównie pochodzących z kabiny tego kultowego samolotu, takich jak lampy, bar, schody łączące pokłady dolny i górny, okna, siedzenia, łopatki turbin silnikowych, a nawet pomarańczowe kombinezony pilotów testowych A380.


Niektóre licytowane elementy zostały pomalowane przez współczesnych artystów, aby były wyjątkowe; inne zostały wykonane z surowców odzyskanych podczas rozbiórki A380 i przyjęły postać longboardów, deskorolek lub desek surfingowych. Fundacja Airbusa i AIRitage przekażą dochód z aukcji na rzecz jednej lub kilku misji humanitarnych i akcji dbających o zabytki lotnicze.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy