717 tys. pasażerów we wrześniu w Balicach

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
3 października 2022 11:05
We wrześniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało niespełna 717 tys. pasażerów, czyli o 11 proc. mniej w stosunku do września 2019 r., ale już o 67 proc. więcej w stosunku do września 2021 r.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
We wrześniu krakowski port w Balicach odwiedziło 716 702 podróżnych, czyli o 11 proc. mniej w stosunku do września 2019 r. i o 67 proc. więcej w stosunku do września 2021 r. Łącznie od początku 2022 r. obsłużono 5 430 596 pasażerów.

- Jeszcze przez dwa tygodnie pasażerowie będą mogli wybierać kierunki z letniej siatki połączeń. We wrześniu wielu pasażerów decydowało się skorzystać z późnych wakacji wybierając słoneczne, nadal gorące i atrakcyjne o tej porze roku miejsca. Turyści zagraniczni także odkrywali uroki Krakowa i Małopolski - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. - Obecnie branża lotnicza szykuje się już do otwarcia sezonu Zima 2022/2023, mając na uwadze wyzwania jakie ją czekają oraz oczekiwania pasażerów - dodał Włoszek.


- O tym co czeka w najbliższej przyszłości transport lotniczy, o bezpieczeństwie i obsłudze pasażera na najwyższym poziomie rozmawialiśmy podczas trwającej ACI Customer Experience Global Summit, organizowanej przez Airports Council International, czyli przez Międzynarodową Radę Portów Lotniczych. Do Centrum Kongresowego ICE przybyło ponad 400 gości. Oczy międzynarodowej społeczności lotniczej zwrócone były na Kraków, gdzie otwarty dialog między uczestnikami stał się inspiracją i motywacją do działania na rzecz budowania nowoczesnych standardów obsługi klienta w portach regionalnych na całym świecie. W imieniu ACI oraz Kraków Airport pragniemy podziękować, że byliście Państwo z nami uczestnicząc i relacjonując przebieg spotkań, co pozwoliło na szeroką promocję Krakowa i regionu Małopolski na arenie międzynarodowej. - powiedział Włoszek.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy