Wizz Air Malta z certyfikacją

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 września 2022 10:00
Linia Wizz Air Malta, czyli spółka zależna węgierskiego przewoźnika, może już latać. "Nowa" linia otrzymała już wymaganą certyfikacją europejskiego i maltańskiego regulatora. Utworzenie spółki na Malcie jest związane z optymalizacją kosztów operacyjnych linii Wizz Air.
Reklama

Wizz Air Malta to formalnie nowa linia lotnicza, która dopiero co pojawiła się na europejskim niebie. Węgierski Wizz Air utworzył spółkę od siebie zależną właśnie na Malcie ze względu na korzystne warunki podatkowe, które pozwolą na zredukowanie kosztów operacyjnych. Linia zyskała aprobatę europejskiego i maltańskiego regulatora, więc nic nie stoi już na przeszkodzie do rozpoczęcia działalności.

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy ogłosić powstanie linii Wizz Air Malta, która pozwoli nam na dalszy wzrost. Maltańska gospodarka oraz jej systemy rozliczeniowe umożliwią nam umocnienie pozycji na globalnym rynku. Dziękujemy wszystkim podmiotom odpowiedzialnym za certyfikację naszej spółki i profesjonalne partnerstwo. Nie możemy doczekać się owocnej współpracy z maltańskimi władzami - powiedział Robert Carey, prezydent linii Wizz Air.


Na czele zarządu linii Wizz Air Malta stanie Diarmuid Ó Conghaile, który w przeszłości pełnił rolę m.in. CEO linii Malta Air, czyli równie sztucznego tworu co Wizz Air Malta w wykonaniu jej największego konkurenta - Ryanaira. Maltański przewoźnik nie jest jedyną spółką zależną w portfolio węgierskiego Wizz Aira. Już wcześniej przewoźnik utworzył podobne spółki w Wielkiej Brytanii i Abu Zabi.

Pierwszym samolotem linii Wizz Air Malta została maszyna Airbus A321neo o maltańskich znakach rejestracyjnych 9H-WAM. Samolot trafił do Wizz Aira w ubiegłym roku jako HA-LVS. Do przyszłego sezonu letniego linia Wizz Air Malta ma dysponować aż 78 maszynami.

- Spodziewam się, że linia Wizz Air Malta zarejestruje dziesiątki samolotów w naszym kraju, wzmacniając flotę maszyn z przedrostkiem "9H". Malta będzie nieustannie rozwijała współpracę z inwestorami, którzy wybierają naszą wyspę ze względu na jej liczne korzyści gospodarcze. To znakomita wiadomość dla całego przemysłu i gospodarki - dodał Aaron Farrugia, minister ds. transportu w maltańskim rządzie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama