Wrocław: 49 kierunków w sezonie zimowym

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 września 2022 08:45
Lotnisko we Wrocławiu opublikowało zimową siatkę połączeń, w ramach której pasażerowie będą mieli do wyboru 49 tras. W ofercie wrocławskiego portu nie zabranie nowości oraz sprawdzonych połączeń do popularnych kurortów wypoczynkowych. Będzie też połączenie na Zanzibar.
Reklama

30 października 2022 roku wejdzie w życie rozkład lotów na tegoroczną zimę. W ramach zimowego oferowania wrocławskie lotnisko będzie mogło zaproponować swoim podróżnym 49 połączeń do najpopularniejszych miejsc w Europie i Afryce. Aż 39 tras będzie realizowanych przez przewoźników niskokosztowych. Ponadto, pięć rotacji będzie wykonywanych przez przewoźników sieciowych i tyle samo przez czarterowych.

- W zimowej siatce lotów pozostanie lwia część popularnych kierunków południowych, które cieszą się powodzeniem wśród podróżnych przez cały rok. Wzmacnia się również oferta sieciowa, wracają lubiane połączenia czarterowe. Po naprawdę udanym sezonie letnim czas na utrzymanie tendencji wzrostowej i zakończenie roku z ruchem pasażerskim na poziomie około 2,6 mln pasażerów - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W sezonie zimowym zostanie zainaugurowana trasa z Wrocławia do Porto. Linia Ryanair uruchomi to połączenie już 11 grudnia 2022 roku, latając do Portugalii dwukrotnie w ciągu tygodnia. Bezpośredni przelot nad Ocean Atlantycki potrwa 3 godz. i 30 minut. To nie jedyna zmiana, która nastąpi na wrocławskim lotnisku. Linia Ryanair premierowo zaproponuje wrocławskim pasażerom codzienną rotację do Dublina. Dotychczas, trasa była wykonywana maksymalnie sześciokrotnie w ciągu tygodnia. Przybędzie również rejsów do Malagi (2 w tygodniu), Gdańska (3 w tygodniu) i Wenecji (3 w tygodniu).


- Zwiększenie częstotliwości pozwoli nam zwiększyć liczbę operacji w tygodniu nawet o 13 proc. w stosunku do 2019 roku. Ten wynik stawia nas zdecydowanie powyżej średniej dla sześciu największych lotnisk Ryanaira w Polsce w tym zakresie - przyznał Kuś.

W nowym rozkładzie lotów nie zabraknie lotów do Hiszpanii, Włoch i na Maltę - to kierunki, które przyciągają do siebie turystów ze względu na słoneczną i przewidywalną pogodę nawet w okresie zimowym. W siatce połączeń z Wrocławia znajdą się m.in. połączenia do siedmiu włoskich miast (w tym do Rzymu, Mediolanu i na Sycylię) oraz czterech hiszpańskich (w tym do Alicante, Malagi i na Lanzarote). W ofercie będzie również Cypr.

- Harmonogram rejsów sprzyja planowaniu okołoweekendowych wylotów z Wrocławia. Jeden lub dwa dni wolnego pozwolą cieszyć się kilkudniowym wypoczynkiem nad Morzem Śródziemnym lub Oceanem Atlantyckim - zauważył Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

W ramach regularnej siatki połączeń z wrocławskiego portu będzie można polecieć do Monachium, Frankfurtu (Lufthansa), Zurychu (SWISS) i Amsterdamu (KLM). Oczywiście nie zabraknie też lotów na Lotnisko Chopina w Warszawie (PLL LOT). Lufthansa wykorzysta do realizacji połączenia do Frankfurtu większą maszynę Embraer 190, przez co oferowanie na tej trasie ulegnie zwiększeniu o 25 proc. Przybędzie również lotów do Monachium.

Ciekawie zapowiada się również oferta czarterowa, w której znów znajdzie się połączenie na Zanzibar. Ponadto, turyści będą mogli wypocząć w Egipcie (Marsa Alam, Hurghada), Turcji (Antalya) i Hiszpanii (Fuerteventura).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama