Air France zawiesi trasę z Paryża Orly do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 września 2022 09:00
Linia Air France podjęła decyzję o zawieszeniu połączenia z paryskiego lotniska Orly na nowojorskie lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego. Trasa zniknie z rozkładu lotów francuskiego przewoźnika na zimę, lecz wróci do siatki połączeń w przyszłorocznym sezonie letnim.
Reklama

Linia Air France tymczasowo wstrzyma realizację rotacji z Paryża Orly do Nowego Jorku (JFK). Ostatni rejs na tej transatlantyckiej trasie francuski przewoźnik wykona 30 października 2022 roku, czyli tuż przed wprowadzeniem zimowego rozkładu lotów. Połączenie z drugiego największego paryskiego lotniska do amerykańskiego portu im. Johna F. Kennedy'ego, które obecnie realizowane jest z częstotliwością sześciu rejsów tygodniowo, wróci do siatki linii Air France w przyszłorocznym sezonie letnim.


Decyzja o zawieszeniu rotacji z Paryża Orly do Nowego Jorku (JFK) jest związana ze zwiększeniem obecności przewoźnika na paryskim lotnisku im. Charlesa de Gaulle'a. W grudniu br. linia Air France uruchomi trasę z Paryża (CDG) do Newark, gdzie linia wróci po dziesięcioletniej przerwie z jedną rotacją dziennie. W sumie francuski przewoźnik będzie realizował w sezonie zimowym siedem bezpośrednich przelotów z Paryża (CDG) do Nowego Jorku (JFK i Newark) w ciągu dnia. Dodatkowo, partnerska linia Delta Air Lines będzie wykonywała kolejne dwie rotacje na lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego.

Rynek północnoamerykański jest jednym z szybciej odbudowujących się segmentów w ofercie linii Air France. W okresie zimowym francuski przewoźnik będzie latał na lotniska amerykańskie i kanadyjskie częściej niż przed pandemią koronawirusa. Podsumowując, tegoroczna zima przyniesie 171 połączeń linii Air France w ramach globalnego oferowania. Co ciekawe, więcej będzie tras dalekodystansowych (86 rotacji) niż średniego i krótkiego dystansu (85 tras). W zimowej ofercie przewoźnika zabraknie m.in. połączenia z Paryża do Krakowa, które wróci, podobnie jak trasa z Paryża Orly do Nowego Jorku (JFK), dopiero w przyszłorocznym sezonie letnim.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama