British Airways wznowi trasę do Tokio

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 września 2022 10:05
Brytyjski przewoźnik zapowiedział powrót do Japonii po rocznej przerwie. Już 13 listopada 2022 roku linia British Airways wznowi codzienną rotację z Londynu Heathrow do Tokio. Decyzja jest konsekwencją złagodzenia obostrzeń w "kraju kwitnącej wiśni".
Reklama
Ostatni raz linia British Airways wylądowała w japońskim Tokio w listopadzie ub. roku. Taki stan nie utrzyma się jednak zbyt długo, gdyż brytyjski przewoźnik zapowiedział już powrót na stołeczne lotnisko w "kraju kwitnącej wiśni". Już 13 listopada 2022 roku linia British Airways wznowi trasę z Londynu Heathrow do Tokio, która będzie realizowana raz dziennie przez siedem dni w tygodniu. Rotacja będzie wykonywana samolotami szerokokadłubowymi Boeing 787-8 Dreamliner, które mogą zabrać na pokład do 214 pasażerów.Decyzja o wznowieniu połączenia z Wielkiej Brytanii do Japonii zapadła chwilę po zapowiedzi japońskiego rządu o złagodzeniu obostrzeń pandemicznych, które znacząco utrudniają wjazd do tego kraju od początku pandemii koronawirusa. Japonia utrzymywała m.in. limit turystów przekraczających granicę w ciągu dnia (obecnie to 50 tys. osób dziennie) oraz zasadę promującą podróże zorganizowane, a nie indywidualne.

Linia British Airways posiada w swojej flocie samolotów 12 maszyn Boeing 787-8 Dreamliner, 18 maszyn Boeing 787-9 Dreamliner oraz 3 egzemplarze samolotu Boeing 787-10 Dreamliner. Najnowsza maszyna spod szyldu programu Dreamliner trafiła do Wielkiej Brytanii po przeszło dwóch latach, 16 września 2022 roku. Dostawa była możliwa dzięki przywróconej certyfikacji dreamlinerów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy