Zakaz wjazdu Rosjan do Polski

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 września 2022 09:16
Rzeczpospolita Polska wspólnie z trzema państwami bałtyckimi podjęła decyzję o faktycznym zamknięciu granic dla obywateli Rosji.
Reklama

Na mocy rozporządzenia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Polska zaostrzyła ograniczenia wjazdu w odniesieniu do obywateli Rosji. Zgodnie z nowymi przepisami obywatele Federacji Rosyjskiej od 19 września 2022 nie mogą wjechać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez granicę zewnętrzną w celach gospodarczych, sportowych, turystycznych czy kulturalnych. Rozporządzenie będzie obowiązywać także na wszystkich przejściach granicznych; drogowych, morskich i lotniczych od 26 września 202 roku.

Wspólne stanowisko w sprawie ograniczenia możliwości podróżowania Rosjan do Unii Europejskiej uzgodnili premierzy Polski, Estonii, Litwy i Łotwy.

- Inicjatywa ma na celu zmobilizowanie pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej i jej instytucji do przyjęcia wspólnego stanowiska w zakresie ograniczenia, innych niż całkowicie niezbędne, podróży obywateli rosyjskich - informuje MSWiA


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama