Turkish Airlines sponsorem piłkarskiej Ligi Mistrzów

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 września 2022 09:00
Linia Turkish Airlines została pierwszą linią lotniczą sponsorującą piłkarską Ligę Mistrzów UEFA. Umowa będzie jedną z najważniejszych umów sponsorskich w historii tureckiego sportu. Finał Ligi Mistrzów UEFA w tym sezonie odbędzie się w Stambule.
Reklama

Linia Turkish Airlines została oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA. Przewoźnik jest pierwszą linią lotniczą sponsorującą najważniejsze rozgrywki europejskiej piłki nożnej na poziomie klubowym. Współpracę podjęto podczas uroczystego wydarzenia w Centrum Kongresowym w Stambule, w którym udział wzięli najważniejsi przedstawiciele tureckiego przewoźnika i organizacji UEFA.


- Jako narodowy przewoźnik Türkiye (Turcji) bardzo cieszymy się, że będziemy mogli sponsorować jedną z największych rozgrywek sportowych na świecie w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wraz ze zbliżającą się 100 rocznicą powstania Republiki Türkiye (Turcji), rozwijamy skrzydła i naszą markę, Turkish Airlines. Jako oficjalny sponsor trafimy do fanów w czterech zakątkach świata, a 10 czerwca 2023 roku zgromadzimy cały świat w Stambule. Wierzymy w jednoczącą moc sportu, który zbliża różne kultury. Jednym z naszych stałych celów jest bycie częścią najważniejszych turniejów na świecie - powiedział Ahmet Bolat, prezes zarządu linii Turkish Airlines.

- W imieniu Ligi Mistrzów UEFA, największych klubowych zmagań piłkarskich, jest nam niezmiernie miło, że możemy powitać na pokładzie naszego nowego partnera, linię Turkish Airlines. Obie nasze organizacje mają globalny zasięg, łącząc fanów na wszystkich kontynentach, dlatego też jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pierwszy sezon z Turkish Airlines w roli partnera zakończy się finałem tego prestiżowego turnieju w ich ojczyźnie, a dokładnie w Stambule - dodał Guy-Laurent Epstein, dyrektor marketingu UEFA.

W przeszłości linia Turkish Airlines sponsorowała już rozgrywki UEFA Euro 2016. Finał tegorocznej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się na stambulskim Stadionie Olimpijskim. Pojemność obiektu to 75 tys. kibiców.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama