Wizz Air poleci z Łodzi i Bydgoszczy

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
22 września 2022 12:50
2 komentarze
Wizz Air otworzy nowe połączenia z Bydgoszczy i Łodzi na lotnisko Londyn Luton.
Reklama

Wizz Air ogłosił dzisiaj (22.09) dodanie dwóch tras z Polski do Londynu Luton. Wizz Air rozpocznie działalność operacyjną w dwóch miejscach: w Bydgoszczy i Łodzi. Nowe połączenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu; we wtorki i w soboty, począwszy od 13 grudnia br.
Wizz Air kontynuuje rozwój swojej siatki połączeń. Dzięki owocnej współpracy z oboma portami, Wizz Air może łączyć polskie miasta z aglomeracją Londynu, będącego jednym z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków. Linia będzie teraz oferowała swoje usługi z 12 lotnisk w Polsce.


Loty do Londynu będą dostępne z Bydgoszczy i Łodzi przez cały rok.

- Wizz Air stale szuka nowych sposobów na rozbudowę siatki połączeń z Polski. W ofercie pojawiają się kolejne nowe kierunki w Europie i poza nią. Dodanie dwóch miejsc operacji Wizz Air w Polsce jest wynikiem udanej współpracy z lotniskami w regionach, ale również potwierdza jak ważny jest dla nas polski rynek. Czekamy na naszych pasażerów w Bydgoszczy i Łodzi na pokładach naszych nowoczesnych samolotów - mówi Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.

- Wizz Air to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną do regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nieostatnie słowo nowego przewoźnika – mówi Edward Hartwich, Delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

- To mały krok dla europejskiej awiacji, ale wielki dla Łodzi i łódzkiego lotniska. Powrót linii Wizz Air przyczyni się nie tylko do wzrostu liczby pasażerów w tym i kolejnych latach, ale już teraz jest silnym sygnałem dla polskiego i europejskiego rynku lotniczego, że Łódź na poważnie wchodzi do gry. Końcówka roku zapowiada się zatem fantastycznie! W czerwcu ogłosiliśmy trzy nowe połączenia z Łodzi do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo. Dziś z dużą radością wraz z węgierskim przewoźnikiem ogłaszamy połączenie do Londynu Luton. Nad jego uruchomieniem pracowaliśmy całym zespołem przez kilka miesięcy dopingowani przez sympatyków lotniska, którzy nie mogli się doczekać powrotu samolotów w różowych barwach na łódzkie niebo. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z węgierską linią lotniczą. Pozostaje nam teraz zachęcać mieszkańców Łodzi i regionu do kupowania biletów, które już są dostępne w systemach rezerwacyjnych, i do korzystania z nowej oferty – mówi Anna Midera, prezeska Portu Lotniczego Łódź.

fot. materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

ArCo 2022-09-23 10:04   
ArCo - Profil ArCo
W końcu jakiś przełom w Bydgoszczy, czyżby zmiana prezesa pomogła? Ważna jest informacja, że Wizz Air wkrótce ma ogłosić drugi kierunek z bydgoskiego lotniska, pewnie będzie to oczekiwana Norwegia lub Holandia. Wiele osób liczy też na powrót Lufthansy.
Michalzpoznania 2022-09-23 07:00   
Michalzpoznania - Profil Michalzpoznania
Czas tez zwiekszyc ofertowanie z Poznania . Barcelona BCN, Malaga ?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama