Air France zawiesi trasę do Krakowa

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 września 2022 10:37
Linia Air France zawiesi wykonywanie połączenia z Paryża do Krakowa na zimę. Trasa jest połączeniem sezonowymi i wróci do rozkładu francuskiego przewoźnika 27 marca 2023 roku. Taką samą decyzję podjęła linia w roku ubiegłym.
Reklama

Z systemu rezerwacyjnego linii Air France wynika, że z zimowego rozkładu lotów przewoźnika zniknie trasa z Paryża do Krakowa. Ostatni rejs z Małopolski na paryskie lotnisko im. Charlesa de Gaulle'a odbędzie się 29 października 2022 roku. Do tego czasu rotacja będzie realizowana zgodnie ze stałym rozkładem, czyli czterokrotnie w ciągu tygodnia: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę.


Start rejsu AF1878 z Paryża odbywa się o godzinie 9:30, a start lotu AF1879 z Krakowa o godzinie 12:20. Bezpośredni przelot trwa do 2 godzin i 20 minut. Rotacja wykonywana jest przez linię HOP, czyli regionalną spółkę zależną linii Air France, samolotami wąskokadłubowymi Embraer 190.

Zawieszenie połączenia z Paryża do Krakowa będzie miało charakter tymczasowy. Francuski przewoźnik wróci do krakowskich Balic wraz z nadejściem przyszłorocznego sezonu letniego, czyli 27 marca 2023 roku. Wówczas linia Air France znów zaproponuje pasażerom cztery rotacje tygodniowo. Decyzja przewoźnika o wstrzymaniu realizacji rotacji do Krakowa nie jest niczym nowym. Taką samą decyzję linia podjęła już w zeszłym roku i zgodnie z obietnicą wróciła do Małopolski na lato.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama