Warszawa: 734 tys. pasażerów czarterowych

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 września 2022 10:13
W dwóch wakacyjnych miesiącach Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło 734 tys. pasażerów czarterowych, czyli o 66 tys. więcej niż przed pandemią koronawirusa. Najwięcej turystów odleciało ze stołecznego lotniska do Turcji, Grecji i Bułgarii.
Reklama

Turcja, Grecja i Bułgaria. To właśnie tam podróżowało najwięcej turystów z Lotniska Chopina w okresie wakacyjnym. W dwóch letnich miesiącach stołeczne lotnisko odprawiło 734 tys. podróżnych czarterowych. W lipcu br. pasażerów w ruchu czarterowym było odrobinę więcej niż w sierpniu br. W sumie w szczycie sezonu letniego Lotnisko Chopina odprawiło więcej osób w segmencie czarterów niż w analogicznym okresie przed pandemią koronawirusa, co dowodzi szybkiej regeneracji rynku lotniczego w naszym kraju. Podróżni byli spragnieni wypoczynku bez obostrzeń, a tegoroczne lato było pierwszą ku temu okazją.


- Na Lotnisku Chopina wakacje zawsze były okresem największego ruchu pasażerskiego. Jednak ten rok okazał się dla nas najlepszy, nawet w porównaniu z latami przed pandemią. Ta zdecydowana zmiana pokazuje jak bardzo tęskniliśmy za wakacyjną normalnością. Porównując pozostałe segmenty widać też wyraźnie, że do „przedpandemicznych” wyników w ruchu lotniczym wracamy szybciej, niż przewidywały prognozy - powiedziała Anna Dermont, rzeczniczka Lotniska Chopina w Warszawie.

W sumie w dwóch wakacyjnych miesiącach z siatki połączeń stołecznego lotniska skorzystało 3,3 mln osób. To tylko o 14 proc. mniej niż w takim samym, rekordowym okresie przed globalną epidemią. Jedną czwartą stanowili pasażerowie tranzytowi. W segmencie przewozów czarterowych największym zainteresowaniem turystów cieszyła się Antalya, Rodos, Burgas, Heraklion i Hurghada. W zestawieniu połączeń regularnych najwięcej pasażerów poleciało do Londynu, Paryża i Amsterdamu, czyli bezsprzecznie najważniejszych ośrodków biznesowych na kontynencie. Podróżni chętnie też latali do Frankfurtu i Tel Awiwu.

W sumie od początku roku z usług warszawskiego lotniska skorzystało niespełna 10 mln pasażerów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama