Trasa z Wrocławia do Porto wystartuje z opóźnieniem

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 września 2022 10:00
Kilka dni temu linia Ryanair zapowiedziała uruchomienie połączenia z Wrocławia do Porto. Okazuje się, że trasa wystartuje z kilkutygodniowym opóźnieniem. Zamiast 30 października 2022 roku, pierwsi pasażerowie polecą do Portugalii dopiero 11 grudnia 2022 roku.
Reklama
18 września 2022 roku linia Ryanair ogłosiła otwarcie bezpośredniej rotacji z Wrocławia do Porto. Trasa irlandzkiego przewoźnika miała wystartować 30 października 2022 roku i być realizowana dwukrotnie w ciągu tygodnia w ramach zimowego oferowania Ryanaira z Dolnego Śląska.

- Portugalia jest szczególnym, długo wyczekiwanym przez wielu pasażerów kierunkiem. Porto przyciąga turystów, oferując im zarówno wypoczynek nad morzem jak i spacer klimatycznymi uliczkami miasta. W listopadzie temperatura w Porto sięga 20 stopni Celsjusza. Sprawia to, że kierunek ten będzie idealną propozycją na wypad jesienią i zimą - skomentował uruchomienie nowości Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Okazało się, że linia Ryanair zaliczyła falstart. Trasa wcale nie wystartuje 30 października, a dopiero kilka tygodni później. Tak wynika przynajmniej z systemu rezerwacyjnego irlandzkiego przewoźnika, według którego inauguracyjna rotacja do Portugalii odbędzie się dopiero 11 grudnia 2022 roku, czyli z sześciotygodniowym opóźnieniem. Częstotliwość połączenia nie ulegnie zmienia i wciąż będzie ono realizowanie dwukrotnie w ciągu tygodnia, w środę i niedzielę.

W sumie linia Ryanair wykona z Wrocławia do Porto tylko 29 przelotów w całym sezonie zimowym. Oznacza to, że całkowite, zimowe oferowanie linii na tej trasie wyniesie niespełna 11 tys. foteli lotniczych. Ostatni rejs z Dolnego Śląska do Portugalii, przynajmniej na razie, zaplanowano na 22 marca 2023 roku. Niewykluczone, że w przypadku sukcesu rotacji, Porto zostanie w ofercie wrocławskiego lotniska również na sezon letni.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy