Katowice: Pięć tras dalekodystansowych w sezonie zimowym

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
21 września 2022 09:30
Lotnisko w Katowicach ogłosiło, że w ramach zimowej, czarterowej siatki połączeń pasażerowie będą mieli do wyboru pięć tras dalekodystansowych. Podróżni będą mogli polecieć do Meksyku, Wietnamu, Tajlandii oraz na Kubę i Dominikanę.
Reklama

Zima za pasem, a wraz z nią bogata oferta połączeń do egzotycznych kurortów wypoczynkowych. Nie jest tajemnicą, że katowickie lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych. Nic więc dziwnego, że to właśnie z Katowic pasażerowie będą mieli do wyboru jedną z najatrakcyjniejszych siatek połączeń zimowych.

- Pandemia koronawirusa spowodowała, że linie lotnicze i touroperatorzy zaczęli szukać nowych możliwości i nowych rynków. Widać, że lotniska regionalne mają naturalny potencjał do tego, żeby rozwijać połączenia dalekiego zasięgu. Ewidentnie w regionach jest klient na taką ofertę - powiedział Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, czyli spółki zarządzającej Katowice Airport w rozmowie z Rynkiem Lotniczym.

W tegorocznym sezonie zimowym, biura turystyczne zaproponują katowickim pasażerom pięć tras dalekodystansowych. Z Pyrzowic będzie można polecieć do Meksyku, Wietnamu, Tajlandii oraz na Kubę i Dominikanę. Połączenia do Wietnamu i Tajlandii będą czarterową nowością w ofercie pyrzowickiego portu.


- Jesteśmy krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych. Od dwóch lat z Pyrzowic dostępne są połączenia dalekodystansowe, które wykonywane są we współpracy z touroperatorami. Mamy bogatą siatkę takich tras. Warto zaznaczyć, że Wietnam i Tajlandia w tym sezonie zimowym zadebiutują w naszej siatce połączeń - dodał Tomasik.

Atrakcyjna oferta egzotycznych połączeń czarterowych z Katowic daje nadzieję na wypracowanie korzystnego wyniku całorocznego.

- Myślę, że ten rok, porównując go do dwóch poprzednich, będzie dobry. Wszyscy z optymizmem podchodzą do odbudowy ruchu oraz tego, co się dzieje w branży. Przypomnę, że ubiegły rok to było zaledwie 50 proc. ruchu z dotychczas najlepszego, czyli 2019 roku. W tym roku osiągniemy około 90 proc. ruch w porównaniu z ostatnim rokiem sprzed pandemii - wspomniał Tomasik.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama