airBaltic poleci z Finlandii do pięciu miast europejskich

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 września 2022 12:15
Linia airBaltic ogłosiła zimową siatkę połączeń z fińskiego Tampere. Przewoźnik poleci do pięciu miast europejskich. Trasa do Amsterdamu będzie realizowana częściej. Zabraknie rejsów do Oslo i Frankfurtu.
Reklama
W tegorocznym sezonie zimowym łotewska linia airBaltic zabierze fińskich pasażerów do pięciu miast europejskich. Przewoźnik poleci z Tampere do Amsterdamu, Kopenhagi, Malagi i Monachium. W ofercie znajdzie się również Ryga, czyli kluczowe lotnisko przesiadkowe linii airBaltic, skąd podróżni mogą udać się w dalszą podróż do blisko pięćdziesięciu destynacji.

W zimowym rozkładzie lotów z Tampere zabraknie tras do niemieckiego Frankfurtu i norweskiego Oslo. Nowością będzie zwiększona częstotliwość lotów do holenderskiego Amsterdamu. Trasa, która została zainaugurowana dopiero 1 czerwca 2022 roku z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo, cieszyła się taką popularnością, że linia airBaltic poleci do Schiphol codziennie.


- Podczas przygotowywania zimowego rozkładu połączeń, zawsze trzeba przeanalizować popyt i oczekiwania pasażerów. Sytuacja rynkowa umożliwiła zwiększenie częstotliwości lotów do Amsterdamu. Linia airBaltic zaproponuje fińskim podróżnym rekordową siatkę do Holandii z codzienną rotacją do Schiphol, jednego z największych hubów europejskich - powiedział Martin Gauss, CEO linii airBaltic.

W fińskim Tampere łotewski przewoźnik umieści jeden samolot Airbus A220-300. Poza Finlandią, linia airBaltic posiada swoją bazę operacyjną na Litwie, Łotwie i w Estonii. Przewoźnik ma w swojej flocie 36 maszyn Airbus A220-300, które latają do ponad 70 miejsc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N