Lufthansa chce zatrudnić 20 tys. nowych pracowników

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
07 września 2022 09:00
Lufthansa przekazała, że jej strategicznym celem na najbliższe miesiące będzie zatrudnienie 20 tys. nowych pracowników do końca przyszłego roku. Większość z nich wzbogaci zatrudnienie linii, a tylko część zastąpi odchodzących ze swoich stanowisk.
Reklama
Zdaje się, że wakacyjne trudności w lotnictwie cywilnym powoli odpuszczają. Wraz z końcem szczytu sezonu wakacyjnego lotniska pustoszeją, a ruch pasażerski stabilizuje się na spodziewanym i rozsądnym poziomie. Tym samym linie lotnicze mogą zacząć myśleć nie o gaszeniu pożarów na ostatnią chwilę, ale o długofalowej strategii prewencyjnej, która pozwoli uniknąć podobnych problemów operacyjnych co w tym roku. Lufthansa zapowiedziała, że w tym celu zatrudni w najbliższych miesiącach 20 tys. nowych pracowników.


W najbardziej wymagającym okresie globalnej epidemii niemiecki przewoźnik zwolnił około 40 tys. zatrudnionych, czyli prawie jedną czwartą wszystkich pracowników. Zaraz po wyjściu z pandemii COVID-19 nie udało się przywrócić zwolnionych wcześniej osób na czas, co spowodowało potężne trudności operacyjne. Lufthansa nie dysponowała wystarczającą liczbą zatrudnionych do satysfakcjonującej i optymalnej obsługi pasażerów. Na szczęście, wyjście na prostą po trudach pandemii pozwoliło Lufthansie myśleć o zwiększeniu zasobów ludzkich.

CEO linii Lufthansa Carsten Spohr przekazał w rozmowie z Reutersem, że niemiecki przewoźnik zatrudni do końca 2023 roku przynajmniej 20 tys. nowych pracowników. Aż 12 tys. z nich obejmie zupełnie nowe stanowiska. Pozostałych 8 tys. osób zastąpi pracowników, którzy w najbliższych miesiącach pożegnają się ze swoim pracodawcą.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N