Ryanair zapowiada zerwanie bliskiej współpracy z Modlinem

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
06 września 2022 11:46
3 komentarze
Linia Ryanair ogłosiła zimową siatkę połączeń z Polski. Przewoźnik poleci z trzynastu polskich lotnisk na 212 trasach. Jednocześnie, Ryanair zapowiedział ograniczenie oferowania z podwarszawskiego Modlina w rezultacie braku porozumienia z władzami portu.
Reklama

Dzisiaj (6.09) irlandzka linia Ryanair zapowiedziała zwiększenie oferowania z Polski w zbliżającym się sezonie zimowym. Z trzynastu polskich lotnisk będzie można polecieć na 212 trasach do najważniejszych miast biznesowych i wypoczynkowych. Są i złe wiadomości. Przewoźnik zagroził ograniczeniem swojej siatki połączeń w podwarszawskim Modlinie. Ryanair skasuje ze swojego warszawskiego rozkładu lotów 5 połączeń, przewidując spadek ruchu o 10 proc. podczas tegorocznego okresu zimowego. Zamiast dotychczasowych 46 tras, lotnisko w Modlinie będzie dysponowało "tylko" 41 kierunkami, z których ma skorzystać około 3,3 mln pasażerów. W zimowej ofercie zabraknie połączeń do Szczecina, Kowna, Pragi, Walencji i Pizy.

Decyzja irlandzkiego przewoźnika spowodowana jest fiaskiem rozmów z władzami lotniska na rzecz rozwoju siatki połączeń Ryanaira w Modlinie. Lotnisko odrzuciło 8-letnie porozumienie na rzecz wzrostu ruchu pasażerskiego w Modlinie.


- W miarę jak kontynuujemy rozwój w Polsce, zwiększając liczbę tras z Łodzi i Krakowa oraz rozbudowując nasz najnowocześniejszy zakład obsługi technicznej we Wrocławiu, żałujemy, że Warszawa-Modlin odrzuciła długoterminową rozmowę o rozwoju, która pozwoliłaby jej podwoić ruch i dochody. Z ponad 200 nowymi, bardziej ekologicznymi i czystszymi samolotami Boeing 737, które zostaną dostarczone w ciągu najbliższych czterech lat, Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która może zapewnić szybki wzrost ruchu i przepustowości w Polsce i w całej Europie - powiedział Michael O'Leary, CEO linii Ryanair podczas konferencji w Polsce.

Stawiając na rozwój z innych lotnisk regionalnych w naszym kraju, linia Ryanair uruchomi już wkrótce szereg nowych połączeń. Kraków zyska Tuluzę i Poznań, a Łódź - Alicante, Mediolan i Brukselę. W sumie irlandzki przewoźnik będzie latał z Polski na 212 trasach. Kompletna siatka połączeń Ryanaira z Polski jest już dostępna w systemie rezerwacyjnym linii.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
rafalm 2022-09-07 22:08   
rafalm - Profil rafalm
To jest raczej dobra wiadomość. W końcu jest szansa na konkurencję dla drogich linii lotniczych Ryanair i rozwój lotniska.
Ryanair chyba chciałby, żeby mu dopłacali, że lata. Jak FR zwolni trochę miejsca w Modlinie, to jest szansa na nowego przewoźnika.
analityk 2022-09-07 06:57   
analityk - Profil analityk
Zaczynają się negocjacje cenowe nowego kontraktu. Pytanie co się bardziej opłaca Modlinowi. Zwiększyć liczbę lotów z niską ceną obsługi za pasażera czy może pozostać z obecną liczbą pasażerów ale w wyższej cenie. Ponieważ zarząd jest polityczny z PIS to zakładam, że będą chcieli mocno podnieść ceny za pasażera bo przecież zwiększenie liczby lotów z Modlina uderza i w Okęcie i w Radom.

Jeżeli Radom obsłuży pasażera za darmo (tak jak to sobie wyobraża Wizzair) to kto wie, może i Ryanair i Wizzair będą latać z Radomia. Tylko jaki to będzie miało sens ekonomiczny?
Michalzpoznania 2022-09-06 14:11   
Michalzpoznania - Profil Michalzpoznania
Zapraszamy Ryanair to zwiększenia ofertowania do Poznania :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama