Emirates przewiózł 10 mln pasażerów w sezonie letnim

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
1 września 2022 10:58
Linia Emirates podsumowała tegoroczne lato. W okresie wakacyjnym emiracki przewoźnik obsłużył ponad 10 mln pasażerów z całego świata. Podróżni mieli do wyboru 35 tys. zrealizowanych lotów na 130 trasach dookoła globu. Samolot Airbus A380 latał na przeszło 30 trasach.
Reklama
Lato powoli dobiega końca. Zgodnie z oczekiwaniami ekspertów branża lotnicza przeżyła prawdziwą regenerację. Impulsem do wzmożonego ruchu turystycznego okazała się nie tylko dobra pogoda, ale również (albo przede wszystkim) zniesione obostrzenia w podróżowaniu. Zmęczeni trudami globalnej epidemii turyści tłumnie ruszyli na podbój światowych lotnisk, udając się na długo wyczekiwane i bez wątpienia zasłużone wakacje. Potwierdzenie nagłej regeneracji rynku lotniczego można znaleźć w liczbach, m.in. tych zaprezentowanych przez linię Emirates.

Przewoźnik ogłosił, że w tegorocznym sezonie wakacyjnym obsłużył ponad 10 mln pasażerów z całego świata. Linia Emirates zrealizowała w szczycie sezonu letniego 35 tys. rejsów na 130 trasach ze swojego centrum operacyjnego w Dubaju. W podsumowaniu okresu letniego emiracki przewoźnik zaznaczył, że osiągnięcie takiego wyniku było możliwe dzięki odpowiedniemu przygotowaniu. Spodziewając się napływu turystów, linia Emirates dopracowała siatkę połączeń w celu uniknięcia potencjalnych opóźnień i odwołań lotów. Co więcej, przewoźnik zwiększył częstotliwość rejsów na najpopularniejszych kierunkach.


W sezonie letnim linia Emirates wznowiła codzienne połączenia do Londynu Stansted. Ponadto, dodała więcej lotów na najbardziej porządnych trasach w Europie, Azji i Środkowym Wschodzie. Dużą popularnością cieszyła się rotacja na Seszele. W ofercie emirackiego przewoźnika nie zabrakło nowych lotów do izraelskiego Tel Awiwu oraz wzmożonej obecności w Londynie Gatwick celem odciążenia zmagającego się z trudnościami londyńskiego Heathrow.

O satysfakcjonującym poziomie regeneracji ruchu pasażerskiego po pandemii świadczyć może również wskaźnik wykorzystania największego samolotu pasażerskiego na świecie. Przewoźnik wykorzystał maszynę Airbus A380 na przeszło 30 trasach dookoła globu. Co więcej, wraz ze złagodzeniem obostrzeń linia otworzyła 32 loże biznesowe na lotniskach na całym świecie, poprawiając komfort pasażerów premium.

Jednocześnie, linia Emirates zapewniła, że wciąż będzie odbudowywała swoją przedpandemiczną ofertę. Choć obecne wyniki można uznać za wielce satysfakcjonujące, przewoźnik realizuje w tym momencie "zaledwie" 74 proc. swojego oferowania sprzed epidemii. Zgodnie z deklaracją linii Emirates, do końca roku wskaźnik regeneracji ma już osiągnąć poziom 80 proc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy