Wizz Air zamieni Kutaisi na Tbilisi

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
31 sierpnia 2022 08:53
Linia Wizz Air tymczasowo zmieni gruzińskie lotnisko w Kutaisi na stołeczne lotnisko w Tbilisi. Zmiana nie potrwa długo i będzie spowodowana dwutygodniowym zamknięciem pasa startowego w Kutaisi.
Reklama
W okresie od 10 do 24 października 2022 roku gruzińskie lotnisko w Kutaisi nie będzie dysponowało pasem startowym ze względu na zaplanowane prace remontowe. Spółka United Airports of Georgia, która zarządza portem, zadeklarowała, że w tym czasie lotnisko będzie całkowicie wyłączone z komercyjnego użytku w celu zagwarantowania bezpieczeństwa operacji lotniczych. Jednocześnie włodarze gruzińskiego lotniska zapewnili, że wraz z przewoźnikami postarają się przekierować zaplanowane połączenia do pobliskich miast, minimalizując utrudnienia.


- Chcąc zapewnić bezpieczeństwo lotów oraz prac remontowych, lotnisko w Kutaisi zostanie zamknięte na okres dwóch tygodni. Konserwacja pasa startowego jest rutynowym działaniem, mającym na celu zapewnienie właściwego funkcjonowania portu - przekazała Tamar Archuadze, CEO spółki United Airports of Georgia.

W związku z remontem pasa startowego linia Wizz Air poinformowała o tymczasowym przekierowaniu wszystkich swoich połączeń z Kutaisi do Tbilisi. Choć stolica oddalona jest od Kutaisi o 221 kilometrów, zmiana w rozkładzie umożliwi nieprzerwaną realizację lotów do Gruzji. Oznacza to, że "utrudnienia" obejmą m.in. pasażerów z Polski. Przewoźnik lata do Kutaisi z Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Katowic oraz Lotniska Chopina w Warszawie. Zmiana sprawi, że podróżni z tych miast zyskają (przynajmniej na krótki czas) bezpośrednią rotację ze stołecznym lotniskiem w Tbilisi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama