Ryanair: 21 nowych tras z Wielkiej Brytanii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
31 sierpnia 2022 09:00
Pomimo kryzysu na brytyjskich lotniskach linia Ryanair ogłosiła rekordową ofertę na tegoroczną zimę. Przewoźnik poleci z Wielkiej Brytanii na blisko 450 trasach, w tym na 21 nowych, dopiero co ogłoszonych kierunkach z siedmiu lotnisk.
Reklama

Linia Ryanair zamierza wykorzystać trudności linii British Airways w realizacji swojej siatki połączeń poprzez przygotowanie rekordowego oferowania dla brytyjskich pasażerów. Zaraz po przedłużeniu ograniczenia przepustowości na londyńskim Heathrow irlandzki przewoźnik dodał milion miejsc na najpopularniejszych trasach z Wielkiej Brytanii, poniekąd wyśmiewając się z "nieporadności" linii British Airways.

- Linia British Airways odwołała 8 proc. swojego zimowego oferowania ze względu na braki kadrowe i ograniczenia wprowadzone przez Heathrow. Na szczęście, nas to nie dotyczy! Ryanair doda jeszcze więcej lotów z Wielkiej Brytanii, tworząc najbogatszą brytyjską siatkę połączeń w historii. Nasi klienci, w przeciwieństwie do pasażerów innych linii, mogą być spokojni o terminowość połączeń. Nie będzie też odwołań ani lotniskowego chaosu - skomentował wówczas Michael O'Leary, CEO linii Ryanair.


W tegorocznym sezonie zimowym linia Ryanair poleci z Wielkiej Brytanii na blisko 450 trasach do najważniejszych ośrodków biznesowych, migracyjnych i wypoczynkowych. Przewoźnik będzie realizował astronomiczną liczbę 3 tys. lotów każdego dnia. Wśród nich będą nie tylko połączenia na sprawdzonych kierunkach, ale również ciekawe nowości. W okresie zimowym linia Ryanair uruchomi z siedmiu brytyjskich lotnisk dwadzieścia jeden nowych tras. Z Londynu Stansted przewoźnik poleci do Asturii, Katanii, Klagenfurtu, Rovaniemi i Lipska oraz z Liverpoolu do Rzymu.

Ponadto, przewoźnik zainauguruje rotacje z Birmingham do Billund, Grenoble, Santander, Sztokholmu, Tuluzy i Wenecji, z Newcastle do Barcelony i Cork oraz z Bournemouth na Lanzarote i do Wenecji. W siatce połączeń irlandzkiego przewoźnika pojawią się również rejsy z Edynburga do Grenoble i Werony oraz z Manchesteru do Klagenfurtu, Podgoricy i Turynu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama