Singapore Airlines wciąż z najdłuższą trasą na świecie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 sierpnia 2022 09:30
Linia Singapore Airlines na dobre rozsiadła się w fotelu lidera w zestawieniu najdłuższych bezpośrednich połączeń lotniczych na świecie. Przewoźnik regularnie lata z Singapuru do Nowego Jorku i to właśnie dwie rotacje do "Wielkiego Jabłka" są w czołówce rankingu.
Reklama

Światowe linie lotnicze od lat konkurują na polu najdłuższych połączeń lotniczych realizowanych bez międzylądowania. Dla niektórych możliwość kilkunastogodzinnych lotow to szansa na zwiększenie prestiżu przewoźnika oraz znakomite świadectwo nieustępującego postępu lotnictwa. Zdaje się, że coraz odleglejsze zakątki świata stają się coraz bardziej osiągalne dzięki nowocześniejszym i wydajniejszym samolotom. Dzisiaj większość ponadprzeciętnie długich rotacji realizowana jest samolotami nowej generacji Airbus A350 oraz Boeing 787 Dreamliner.

Portal "One Mile at a Time" przygotował aktualne zestawienie najdłuższych bezpośrednich połączeń lotniczych na świecie. W rankingu prym niezmiennie wiedzie linia Singapore Airlines, która rozsiadła się w fotelu lidera wraz z trasą z Singapuru na nowojorskie lotnisko Johna F. Kennedy'ego. Rotacja wykonywana jest samolotem Airbus A350-900ULR ("Ultra Long Range"). Maszyna pokonuje dystans 15,3 tys. kilometrów w czasie 18 godzin i 40 minut. Niewiele krótsza jest trasa singapurskiego przewoźnika z Singapuru do Newark, która dzielnie utrzymuje się na drugim miejscu w klasyfikacji najdłuższych połączeń na świecie.


Podium zamyka linia Qantas Airways, która w swoim portfolio ma bezpośrednią trasę z australijskiego Perth do brytyjskiego Londynu. Oba miasta dzieli 14,6 tys. kilometrów. Samolot Boeing 787-9 Dreamliner pokonuje tę odległość w 17 godzin i 15 minut. Czwartą najdłuższą rotacją na świecie także jest połączenie linii Qantas Airways. Mowa o liczącej 14,4 tys. kilometrów trasie z Melbourne do Dallas. Pierwszą piątkę zamknie niedługo połączenie linii Qantas Airways i Air New Zealand z Auckland do Nowego Jorku. Miasta oddalone są od siebie o 14,2 tys. kilometrów. Trasa australijskiej linii wystartuje dopiero w 2023 roku, lecz rotacja nowozelandzkiego konkurenta powinna zostać zainaugurowana już 17 września 2022 roku.

Choć czołówka rankingu została zdominowana przez linie Singapore Airlines i Qantas Airways, na dalszych miejscach zestawienia można z łatwością odszukać innych przewoźników. W pierwszej dziesiątce można znaleźć jeszcze linie Emirates, United Airlines oraz Philippine Airlines.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama