Finnair poleci do Kataru z trzech stolic

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 sierpnia 2022 09:00
Linia Finnair zapowiedziała otwarcie trzech połączeń do Kataru w ramach strategicznego partnerstwa z sojuszniczą linią Qatar Airways. Przewoźnik poleci do Kataru z Helsinek, Sztokholmu i Kopenhagi, wykorzystując samolot Airbus A330-300.
Reklama

Na przełomie listopada i grudnia trwającego roku fińska linia Finnair uruchomi 3 nowe połączenia. Przewoźnik poleci do Kataru z Helsinek, Sztokholmu i Kopenhagi w ramach strategicznego partnerstwa z sojuszniczą linią Qatar Airways. Obie linie połączone są międzynarodowym sojuszem lotniczym oneworld. Wszystkie połączenia linii Finnair wystartują w okresie piłkarskich mistrzostw świata, które odbędą się właśnie w Katarze w okresie od 20 listopada do 18 grudnia 2022 roku.


- Niedługo Doha zostanie światowym centrum sojuszu oneworld, jednocząc jeszcze więcej pasażerów niż dotychczas. Wraz z nowymi połączeniami linii Finnair podróżni z krajów nordyckich będą mieli jeszcze więcej możliwości przesiadkowych w Katarze do najpopularniejszych miast w Azji, Afryce, Australazji i Środkowego Wschodu - powiedział Akbar Al Bakar, CEO linii Qatar Airways i sojuszu oneworld.

Połączenia do Kataru będą realizowane codziennie samolotem Airbus A330-300. W ostatnich miesiącach linia Finnair dokonała gruntownej modernizacji wnętrz maszyn Airbus A330-300, które wzbogacono nowoczesną i komfortową klasą biznesową i premium. Przewoźnik posiada w swojej flocie samolotów 5 czynnych maszyn Airbus A330-300, które mogą pomieścić do 289 pasażerów w zależności od konfiguracji. Ich średnia wieku to 13 lat.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama