Szczęśliwa Linia Lotnicza? Ma wystartować we Francji!

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 sierpnia 2022 10:00
Linia Happy Airways to francuski pomysł na latanie ekologiczne z najwyższą jakością obsługi w cenie. Przewoźnik chce latać na 14 trasach europejskich, ale wciąż nie wiadomo czy mu się to uda. Projekt jest na etapie szukania inwestorów i finansowania.
Reklama

Zdaje się, że po pandemii COVID-19 linii lotniczych przybywa jak grzybów po deszczu. Wiele podmiotów dostrzegło w prędko odradzającym się ruchu pasażerskim szansę na sukces i... biznes. W Rumunii do startu przygotowuje się właśnie regionalna linia AirConnect, a w nieodległej Francji linia Happy Airways ("Szczęśliwa Linia Lotnicza") szuka obecnie inwestorów, aby móc wkrótce wzbić się w powietrze. Nim przewoźnik uruchomi swoją działalność, linia planuje zebrać 4,75 mln euro (ok. 22 mln złotych) na poczet swoich pierwszych inwestycji.

Jak francuski przewoźnik zachęca potencjalnych inwestorów? Atrakcyjną siatką połączeń, ekologicznym lataniem i najwyższej jakości produktem na pokładzie. W pierwszym okresie swojej aktywności linia Happy Airways ma obsługiwać 14 tras europejskich ze swojego centrum operacyjnego w Strasbourgu. To niewielkie lotnisko u granic Francji, Luksemburga, Niemiec i Szwajcarii zdaje się być idealnym punktem do obsługi krótkodystansowych połączeń do kluczowych aglomeracji w regionie. Przewoźnik chce latać ze Strasbourga do Londynu, Brukseli, Lille, Genewy, Tulonu, Turynu, Mediolanu, Wenecji, Ljubljany, Zagrzebia, Wiednia, Pragi, Düsseldorfu oraz Berlina.


Linia Happy Airways marzy o jednolitej flocie samolotów turbośmigłowych ATR 72-600, która pozwoliłaby francuskiemu przewoźnikowi na ograniczenie kosztów operacyjnych i redukcję emisji spalin. Co więcej, w obsłudze naziemnej samolotów miałyby pomagać ekologiczne pojazdy elektryczne. Będąc już na pokładzie samolotu przewoźnik zapewniłby swoim pasażerom najwyższej jakości produkt poprzez dostęp do darmowych przekąsek i systemu rozrywki pokładowej.

- Działając jako linia hybrydowa ze znakomitym serwisem pokładowym, dobrymi połączeniami i przystępnymi cenami możemy okazać się przełomowym przewoźnikiem dla całego sektora lotniczego w segmencie przewozów regionalnych. Ponadto, mamy szansę wesprzeć rozwój turystyki w regionie, a Strasbourg ma szansę zostać nowym centrum przesiadkowym dla turystów europejskich. W końcu to serce Unii Europejskiej - zachęca linia Happy Airways.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama