AirConnect nową linią lotniczą w Rumunii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 sierpnia 2022 09:20
Na rumuńskim niebie już wkrótce pojawi się nowa linia lotnicza. Przewoźnik AirConnect rozpocznie swoją działalność 15 października 2022 roku wraz z uruchomieniem pięciu rotacji regionalnych. Jedyną trasą zagraniczną będzie połączenie z Bukaresztu do Budapesztu.
Reklama

Za kilka tygodni Rumunia stanie się domem dla nowej linii lotniczej. Prywatna, założona przez pięciu inwestorów spółka AirConnect uruchomi z Bukaresztu pięć tras regionalnych. Linia, która dysponuje obecnie jednym samolotem ATR 72-600, zainauguruje swoją dzialalność 15 października 2022 roku. Przewoźnik poleci na lotniska w Budapeszcie, Suczawie, Targu Mures, Baia Mare oraz Sybinie.

- Naszym celem jest zapewnienie łączności rumuńskich miast z największymi lotniskami przesiadkowymi na kontynencie. Pozwoli to na rozwój naszego regionu i zwiększenie jego atrakcyjności na arenie międzynarodowej. Mamy potencjał stać się jednym z najważniejszych operatorów samolotów turbośmigłowych w regionie, zapewniając klientom przystępną cenowo i wysokiej jakości usługę - można przeczytać na stronie internetowej linii AirConnect.


W niedalekiej przyszłości linia AirConnect poleci także na innych trasach w Rumunii. Przewoźnik uruchomi połączenia z miejscowości Konstanca nad Morzem Czarnym do miast: Timisoara, Oradea, Suczawa i Kluż-Napoka. Z Kluż-Napoki będzie można z kolei polecieć do węgierskiego Budapesztu.

Na niektórych trasach linia AirConnect będzie konkurowała z rumuńską linią narodową TAROM. Przewoźnik ma zachęcić rumuńskich pasażerów niskimi cenami, rozpoczynającymi się już od 33 euro (ok. 150 złotych) za przelot w jedną stronę.

CEO linii AirConnect został Tudor Constantinescu. Biznesmen pełnił w przeszłości rolę m.in. CEO w dobrze znanej polskim turystom linii czarterowej Blue Air.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama