Norwegian uruchomi bazę w Barcelonie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 sierpnia 2022 09:00
Linia Norwegian uruchomi bazę operacyjną w Barcelonie El Prat. Przewoźnik wycofał się z hiszpańskiego kurortu u szczytu pandemii COVID-19, lecz wróci nad Morze Śródziemne wraz z nadejściem przyszłorocznego sezonu letniego.
Reklama
Linia Norwegian stopniowo odbudowuje się po pandemii COVID-19. Jeszcze rok temu norweski przewoźnik stał u progu bankructwa. Na szczęście, pod nowym przywództwem i po mozolnej restrukturyzacji linii Norwegian udało się ustabilizować kondycję przewoźnika. W międzyczasie linia zrezygnowała ze wszystkich samolotów dalekodystansowych i obsługi rynków pozaeuropejskich, skupiając się na skandynawskiej siatce połączeń realizowanej jednolitą flotą samolotów Boeing 737-800 oraz Boeing 737 MAX 8.


Po ustąpieniu trudów pandemii, zamiast skupiać się na kolejnych cięciach, w szeregach norweskiej linii znów zaczęto myśleć o rozwoju. Również poza Skandynawią. Linia Norwegian już wkrótce uruchomi sezonową bazę operacyjną w Barcelonie El Prat. Przewoźnik pojawi się w mieście Gaudiego w 2023 roku, wzmacniając swoją obecność w Hiszpanii. Poza Barceloną, linia Norwegian będzie niezmiennie operowała z Alicante i Malagi.

W przyszłorocznym sezonie letnim norweski przewoźnik umieści w Barcelonie dwie maszyny Boeing 737-800, które będą latały przede wszystkim do Skandynawii. Linia Norwegian zatrudni nad Morzem Śródziemnym 800 dodatkowych pracowników: 300 pilotów i 500 członków załóg pokładowych. Baza ma operować tylko w sezonie letnim.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy