Piloci w Lufthansie mogą strajkować

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 sierpnia 2022 10:30
1 komentarz
Nad Lufthansą unosi się widmo akcji strajkowej. Piloci odrzucili ostatnią propozycję płac niemieckiego przewoźnika i poważnie rozważają rozpoczęcie protestu. Lufthansa pozostaje otwarta na dyskusję i ma nadzieję na polubowne zakończenie sporu.
Reklama
W ubiegłym miesiącu piloci linii Lufthansa zrzeszeni w związku zawodowym Vereinigung Cockpit (VC) niemal jednogłośnie opowiedzieli się za akcją strajkową w celu wywarcia na przewoźniku presji. Piloci domagają się zwiększenia wynagrodzenia o 5,5 proc. i późniejszego, automatycznego zwiększania płac proporcjonalnie do inflacji. Ponadto, VC domaga się sprawiedliwego wynagradzania wszystkich pilotów zatrudnionych przez Lufthansa Group, uwzględniając również mniejsze spółki zależne tj. Eurowings.


W obawie przed strajkiem linia Lufthansa wypracowała rozwiązanie, które zostało jednak szybko odrzucone przez związek pilotów. Oznacza to, że akcja protestacyjna może rozpocząć się w każdej chwili. Związek VC przekazał, że propozycja przewoźnika jest krokiem w dobrą stronę, ale wciąż znacząco rozmija się z oczekiwaniami zatrudnionych. Negocjacje mają być kontynuowane w najbliższych tygodniach.

Linia Lufthansa zapewniła, że jest gotowa na otwartą dyskusję z przedstawicielami pilotów w celu wypracowania kompromisu. Przewoźnik miał zaproponować drugiej stronie szereg potencjalnych dat rozmów. Związek VC nie wykluczył uczestnictwa w negocjacjach, lecz jednocześnie zaznaczył, że rozpoczął już przygotowania prawne i organizacyjne do akcji strajkowej. Strajk może doprowadzić do znaczących utrudnień i może być przeszkodą w planowej realizacji rozkładowej siatki połączeń niemieckiego przewoźnika.

Ostatnie komentarze

wroord 2022-08-29 14:21   
wroord - Profil wroord
LH w tej chwili niczym nie rozni sie od linii niskokosztowej, a w niektorych kwestiach jest nawet gorsza. Nie wiem za co ma 4* .
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N