Wizz Air uruchamia 20 tras z Arabii Saudyjskiej

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 sierpnia 2022 09:15
Linia Wizz Air zapowiedziała uruchomienie 20 atrakcyjnych tras z Arabii Saudyjskiej na kontynent europejski. Rijad, Ad-Dammam oraz Dżedda zostaną połączone z Austrią, Włochami, Cyprem, Węgrami, Rumunią, Albanią oraz Bułgarią. To kontynuacja partnerstwa z Królestwem Arabii Saudyjskiej.
Reklama
W maju br. linia Wizz Air nawiązała współpracę z Ministerstwem Inwestycji Królestwa Arabii Saudyjskiej. W ramach bliskiego partnerstwa przewoźnik zadeklarował wsparcie saudyjskiego sektora turystycznego poprzez uruchomienie szeregu atrakcyjnych połączeń, będących magnesem dla turystów z całego świata. Nie trzeba było długo czekać na otwarcie pierwszych tras węgierskiego przewoźnika z i do Arabii Saudyjskiej.

- Naszym nadrzędnym celem jest łączenie ludzi, kultur i regionów. Arabia Saudyjska jest niezwykle ekscytującym rynkiem, który daje nam wiele możliwości rozwoju - powiedział wówczas Robert Carey, prezydent linii Wizz Air.


23 czerwca 2022 roku linia Wizz Air ogłosiła otwarcie tras z Rzymu, Wiednia i Abu Zabi do Ad-Dammamu nad Zatoką Perską. Okazało się, że był to dopiero początek poważnej ekspansji w regionie. Wczoraj (25.08) przewoźnik zapowiedział uruchomienie kolejnych dwudziestu tras z Arabii Saudyjskiej.

W najbliższych miesiącach linia Wizz Air zainauguruje aż dziesięć połączeń z Rijadu. Przewoźnik poleci ze stołecznego lotniska do Katanii, Neapolu, Rzymu, Mediolanu, Wenecji, Wiednia, Budapesztu, Bukaresztu, Sofii i Larnaki. Ponadto, Dżedda nad Morzem Czerwonym zdobędzie bezpośredni dostęp do Larnaki, Bukaresztu, Budapesztu, Wiednia, Wenecji, Mediolanu i Rzymu. W siatce połączeń węgierskiego przewoźnika uwzględnione zostaną również rotacje z Ad-Dammamu do Larnaki, Budapesztu i Tirany.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama