LOT ogłosił trzy kierunki z lotniska w Warszawie-Radomiu

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
23 sierpnia 2022 13:42
6 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosił trzy kierunki z lotniska w Warszawie-Radomiu.
Reklama
Kopenhaga, Paryż, Rzym – to pierwsze trzy europejskie miasta, które zyskają regularne połączenie z portem. Wszystkie rejsy będą obsługiwane przez polskiego narodowego przewoźnika – PLL LOT.

Loty ruszą w sezonie Lato 2023, który w branży lotniczej zaczyna się na przełomie marca i kwietnia. Będą odbywać się trzy razy w tygodniu i planowane są boeingami 737-800.


- Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali. – mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.


- Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina. LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki - wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza - powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023. Dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, ale również i tradycyjnego. Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie – airbusy A320, czy boeingi B737.

Loty nie są jeszcze dostępne w systemie rezerwacyjnym polskiego przewoźnika.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
flytfs 2022-08-24 11:14   
flytfs - Profil flytfs
Decyzja czysto polityczna. Bo ekonomicznie to się nie spina. Ta decyzja oznacza, że LOT „ocenił” potencjał Radomia wyżej niż np. Krakowa z którego LOT takich lotów bezpośrednich nie realizuje. Rozumiem jeszcze, że mieszkańcy Radomia chcą gdzieś sobie polecieć. Ale kto przyleci do Radomia? Na upartego to lotnisko może rozkręci kilka lotów Wizzaira czy Ryana, ale litości - większego potencjału niż Lublin czy Rzeszów to tam nie będzie.
POZer 2022-08-24 10:24   
POZer - Profil POZer
Dramat, Modlin nie ma racji bytu bo nikt nie bedzie jezdzil na północ od Warszawy lecac na południe, a tu z lotniska na południu Waw beda tlumy latac do Kopenhagi. Moze "drugi hub" z Budapesztu przeniosa do do Radomia. Tragedia, nie moge sie doczekac kolenych wyborow
piorun 2022-08-23 21:31   
piorun - Profil piorun
Po raz kolejny powtarzam, że LOT to mazowieckie linie lotnicze , wiele portów regionalnych o większych możliwościach może tylko pomarzyć o takich kierunkach realizowanich przez LOT, myślę , że jest to sprawa zarówno polityczna jak i propagandowa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N